GeriEtkinlikler Grup Yorum beyazperde ile buluşuyor
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Grup Yorum beyazperde ile buluşuyor

Grup Yorum beyazperde ile buluşuyor
Abone Olgoogle-news

10 yönetmenden 10 kısa film!

Grup Yorum, Türkiye’nin önemli 10 yönetmeniyle “F Tipi” tecridi anlatıyor. 19 Aralık 2012’de galası yapılacak filmin 21 Aralık’ta vizyona girmesi planlanıyor.

Konuşulmayanı konuşturan, unutturulmak isteneni hatırlatan Grup Yorum, geliştirdiği film projesinde, zulmün en ağırının uygulandığı ama bunun karşısında inancın ve yaratıcılığın da en yoğun olduğu F tipi hapishanelerini anlatıyor. Bu proje unutturulmaya çalışılan yaşanmışlığı cesurca ve tüm gerçekliğiyle ilk kez gözler önüne serecek.

Grup Yorum beyazperde ile buluşuyor

Sırrı Süreyya Önder de yönetmenler arasında

Ezel Akay, Sırrı Süreyya Önder, Barış Pirhasan, Aydın Bulut, Hüseyin Karabey, İlksen Başarır, Reis Çelik, Vedat Özdemir, Mehmet İlker Altınay, Grup Yorum (FOSEM) yer aldığı projede yönetmenler, kendi senaryolarını yazıp, yönetti. Her bir senaryo birbirinden bağımsız, tecridi farklı açılardan ele alan 10’ar dakikalık kısa filmler halinde tasarlandı. Ve bu kısa filmler birleştirilerek, filmin bütünlüğünü sağlayacak şekilde kurgulandı. Filmin 19 Aralık 2012 tarihinde Atlas Sineması’nda Gala gösterimi yapılacak. 21 Aralık 2012 tarihinden itibaren ülke çapında ve Avrupa’da yaygın olarak vizyona girmesi planlanıyor.

Grup Yorum beyazperde ile buluşuyor

Temmuzda çekimler bitiyor

Yaklaşık 2 yıldır adım adım oluşturulan film projesi için Kocaeli’de Herşey Film’e ait film platosunda F tipi hapishane dekoru oluşturuldu. Birebir boyutlarda hücreler, havalandırmalar ve koridorlardan oluşan dekorda çekimlere başlandı. Filmde yönetmenler ve oyuncuların dışında, kamera, ses, set, ışık gibi teknik alanlarda profesyonel ekiplerin yanı sıra, reji ve prodüksiyonda sinema-televizyon öğrencilerinden oluşturulan bir ekip de büyük öz verilerle çalışıyor. Ocak ayında başlayan çekimlerde şu ana kadar 6 filmin çekimi tamamlandı. Kalan 4 filmin çekimlerinin Temmuz sonuna kadar tamamlanması öngörülüyor. Çekimleri tamamlanan filmlerin montaj çalışmaları Fono Film stüdyoları başta olmak üzere çeşitli stüdyolarda devam ediyor.  

False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle