GeriEtkinlikler Goran Bregoviç, İstanbul'a geliyor!
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Goran Bregoviç, İstanbul'a geliyor!

Goran Bregoviç, İstanbul'a geliyor!

14 Mayıs'ta Bostancı Gösteri Merkezi'nde.

Dünyaca ünlü müzisyen Goran Bregoviç, 2 yıl aradan sonra 14 Mayıs Salı günü Bostancı Gösteri Merkezi'nde konser verecek.

Wedding and Funeral Band beraber konserler veren Goran Bregovic, Balkanlar'ın en sevilen besteci ve şarkı sözü yazarlarından biri. Film müziğine ilk olarak 1978'de Mica Milosevic'in 'Nije Nego' filmiyle başladı. Bregovic'in en renkli ortaklığı ise yönetmen Emir Kusturica ile gerçekleşti. 1989'da "Çingeneler Zamanı", 1993'te "Arizona Dream", 1995'de Cannes Film Festival'ini kazanan "Underground" ve 1998'de "Crna Macka" filmlerinin müziklerini yaparak Kusturica ve Bregovic çok başarılı bir ikili haline geldi. Bregoviç, ayrıca 2008’de Can Dündar’ın yazıp yönettiği "Mustafa" filminin müziklerini de yaptı.

Sanatçının eserlerinden bazıları Sezen Aksu, Oya-Bora ve Candan Erçetin gibi Türk müzisyenler tarafından Türkçe sözlerle seslendirildi. Goran Bregovic’in, geniş repertuvarından seçtiği şarkılarla, hiçbir konseri birbirine benzememekle beraber hepsi Balkan kültürünün derin izlerini taşımaktadır.

Tarih: 14 Mayıs 2013

Adres: Bostancı Mh. 34744 Kadıköy/ İstanbul

www.biletix.com

False