GeriSağlık Gizli kalmış bir mucize: Kulak masajı
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Gizli kalmış bir mucize: Kulak masajı

Gizli kalmış bir mucize: Kulak masajı

Kulak masajı gizli kalmış bir reflexoloji harikasıdır! Bedeninize güç veren tüm enerji kanalları ve refleks noktaları kulakta bulunur. “Kulak; bedeninizin ısısını, sağlığını ve işleyişini kontrol eder. Duymak kulaklarınızın yaptığı en son şeydir aslında” diyen Doğal Terapiler / Kişisel Gelişim Uzmanı ve Yaşam Koçu Haluk Otman, kulak masajı hakkında şaşırtacak bilgiler verdi.

Kulak masajı (Reflexolojisi), kulaktaki akupunktur noktaları üzerinden belli bir sistem ve bilgi ile uygulanan baskı, yoğurma, çekme manüplasyonlarının tümüne verilen addır.

Diğer, tüm el, ayak reflexolojilerine ve masaj uygulamalarına karşı daha üstün olmasının sebepleri; kolay öğrenilebilen ve uygulanabilen, yağ gerektirmeyen, en pratik, en hijyen ve her yerde ve durumda uygulanabilir olmasıdır.

Kökeni Uzakdoğu olarak bilinse de kulak masajı binlerce yıl boyunca tüm dünyada ciddi bir tıp uygulaması olarak kullanılmıştır. 1969 yılında Fransız doktor Paul Nogier tarafından tıp litarütürüne sokulan kulak masajı halen dünyada pek çok sağlık sistemi içinde kendine büyüyen bir yer bulmaktadır.

AĞRILAR İÇİN BİREBİR!

Kulak masajı bedensel, zihinsel ve ruhsal durumların hepsinde derin etkiler gösterirken en çok tercih edilen etki alanı ağrı tedavileri ve sistem problemleridir.

Bedendeki tüm ağrıları dindirme özelliği olan kulak masajının asıl şaşırtıcı etkisi bu etkiyi 30 saniye ile 5 dakika arasında gösterebiliyor olmasıdır. Kısaca özetlemek gerekirse bedensel ağrıların %95’ini tek bir dokunuş ile geçirmek, dindirmek ve rehabilite etmek mümkündür.

Bedenimize ait her kas, kemik, eklem, organ ve sisteme ait yönetici noktalara sahip olan kulağımıza uygulanacak doğru bir masaj hayret verici bir terapik ve iyileştirici etki göstermektedir.

KULAK MASAJININ BAŞLICA ETKİLERİ

Baş, boyun, omuz, kol, sırt, bel, kalça, bacak, siyatik ,diz, ayak ağrıları. Regl ağrıları, kabızlık, ishal, uykusuzluk, yorgunluk, stres, konsantrasyon güçlükleri, performans düşüklükleri….

Tüm bu problemler, 5 dakikalık bir kulak masajının ardından ortadan kalkmakta ve düzenli uygulama ile ister akut ister kronik bir seyre sahip olsunlar terapi edilebilmektedir.

UYGULAMA ŞEKLİ

Türkiye’de hiç bilinmeyen bu uygulamanın öğrenilmesi 2 saatlik kolay bir eğitim ile mümkün olabilmekte ve etkisini her daim kişiye kanıtlamaktadır. Kendimize her gün 3-5 dakika süren genel bir kulak masajı yapmanın faydaları inanılmaz boyutlardadır.

Bunu sağlamak için tek yapmanız gereken her iki kulağınızı da aynı anda işaret ve baş parmaklarınız arasında yoğurmak olacaktır. Kulak memesinden başlayarak (baş ağrıları) tüm kulak boyunca küçük, yuvarlak hareketler ile baskılı bir şekilde masajı devam ettirmek ve kulağın içine, dışına, arka tarafına dokunacak tam bir masaj ile yorgunluklarınızdan, ağrılarınızdan ve stresinizden kurtulabilirsiniz.

Kulak masajını doğru uyguladığınıza dair en doğru veri, masajın ardından bedeninizde büyük bir sıcaklık artışı hissetmenizdir. Ardından derin bir rahatlama kendini gösterecektir.

Baş ağrılarında şişen ve sertleşen kulak memesine yapılacak masaj ağrıyı dindirirken tansiyon yükselmesinde kulak üzerine yapılacak buz kompresi de tansiyonun düşmesine yardımcı olacaktır.

Öğrenmesi ve uygulaması hem çok kolay hem çok zevkli olan kulak masajı yaşam boyu ellerinizde taşıyabileceğiniz benzersiz bir şifa ve terapi metodudur. 

False