GeriEtkinlikler Gitar virtüözü Joe Satriani İstanbul'a geliyor!
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Gitar virtüözü Joe Satriani İstanbul'a geliyor!

Gitar virtüözü Joe Satriani İstanbul'a geliyor!

Dünya turnesi kapsamında, Küçükçiftlik Park'ta sahne alacak...

Tüm zamanların en büyük gitar virtüözlerinden biri olan Joe Satriani, 2013 yılı Dünya Turnesi kapsamında 18 Mayıs akşamı Kod Müzik Organizasyonuyla KüçükÇiftlik Park’ta Türk hayranlarıyla ikinci kez buluşuyor.

İtalyan bir ailenin çocuğu olarak 15 Temmuz 1956 yılında dünyaya gelen Joe ‘Satch’ Satriani 14 yaşında ilk kez eline gitarı alır ve müzikal macerasına başlamış olur.Tam bundan 1 sene sonra 1971 yılında etrafındakilere ders vermeye başlar ve en meşhur öğrencisi Steve Vai olur.Bununla birlikte öğrencileri Vai ile sınırlı kalmaz.Metallica’dan Kirk Hammet,Counting Crows’dan David Bryson, Prımus’dan Larry Laronde, Testament’tan Alex Skolnick büyük ustanın öğrencisi olmuştur. Sahne hayatına The Squares adlı grupta daha sonra beraber de çaldığı müzisyenler Jeff Campitelli ve Andy Milton ile adım atan Joe,The Squares’in verdiği 3 haftalık kısa arasında kaydettiği ilk E.P’si ile solo kariyerine adım atar.

1988 yılı içinde, kendisinin ikinci kısa albümü olan "Dreaming No. 11"i çıkarır.Kayıt kısa sürede altın plak alır. Albüm aynı zamanda Joe'yu ikinci Grammy adaylığına da ulaştırır.1989 yılında "Flying in a Blue Dream" isimli albümünü yayınlar. Albüm kısa süre içinde büyük ticari başarı kazanır ve 750.000 kopyanın üzerinde satar.

2008 yılında yeni albümü "Professor Satchafunkilus And The Musterion Of Rock" raflarda yerini alır. Bu albümde Satriani'nin doğu ritimlerine daha çok yer verdiği dikkat çekiyor.Ayrıca Satriani bu albümünde Aşık Veysel'in "Kara Toprak" türküsünü kendi üslubuyla yorumlamış ve bu Satrianin ne kadar sentezci bir müzik yapısına sahip olduğunu dinleyicilerine göstermiştir.

14 Temmuz 2007 yılında hayranlarıyla buluştuğu ilk konserinde seyircilere unutulmaz anlar yaşatan büyük usta 6 yıl sonra Bryan Beller, Mike Keneally, Marco Minnemann’dan oluşan yeni grubuyla 18 Mayıs’ta KüçükÇiftlik Park’ta olacak.
 
Saat: 20.00

Adres: Kadırgalar Cad. No:4 Maçka / İstanbul

www.biletix.com

False