GeriEtkinlikler Gheorghe Zamfir Türkiye’ye geliyor!
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Gheorghe Zamfir Türkiye’ye geliyor!

Gheorghe Zamfir Türkiye’ye geliyor!

Pan flütü her kültüre, her coğrafyaya sevdirdi.

Aşk şarkılarının unutulmaz bestecisi, yorumcusu ve başarılı pan flüt sanatçısı olan Gheorghe Zamfir, Sevgililer Günü öncesinde, 11 ve 13 Şubat 2012 tarihlerinde vereceği konserler için Türkiye’ye geliyor.

Pan flüt virtüözü Gheorghe Zamfir Türkiye turnesi kapsamında11 Şubat 2012, Cumartesi akşamı Ankara’da Milli Eğitim Bakanlığı Şura Salonu’nda ve 13 Şubat 2012, Pazartesi akşamı ise Caddebostan Kültür Merkezi’nde (CKM) konserler verecek. Gheorghe Zamfir, farklı müzikal dünyalar arasında bir köprüye benzetilen repertuarında; çingene müziğine, ana vatanı Romanya’nın folkloruna duyduğu sevgiye her zaman yer verirken, bunları Puccini, Verdi, Mozart, Schubert gibi bestecilerin eserleriyle bir arada çalarak çok etkileyici performanslar sergiliyor.

200’den fazla albüme, 40 milyondan fazla albüm satışına, 90 altın ve platin albüm ödülünün yanı sıra sayısız ödüllere ve 5 kıtada gerçekleştirilen turnelere imza atan Gheorghe Zamfir için, geçen 50 yıl, tamamen başarı duraklarıyla dolu bir yarım asır. Onlarca yıldır tüm dünyada bir ikon olarak kabul edilen, yaşayan efsane Zamfir; müzikteki rolü son derece küçük ve önemsiz olan bir enstrümanı, üflemeli çalgıların arasında çok önemli bir yere kavuşturarak, sahip olduğu sihri gözler önüne seriyor.

Pan flütü her kültüre, her coğrafyaya sevdirdi

Bir rock yıldızınınkini andıran şaşaalı ve heyecan verici bir hayat sürdüren efsanevi pan flüt sanatçısı, dünya basını ve dinleyicileri tarafından “Pan Flütün Kralı” gibi isimlerle anılırken, mitolojik tarifiyle “Tanrının Enstrümanını Yeniden Canlandıran Adam” olarak da onurlandırılıyor. 1960’lardan bu yana, dünyanın her yerinde konserler veren Gheorghe Zamfir; Kuzey Amerika’dan Çin’e, Güney Afrika’dan Avustralya’ya her yerde kendisini seven ve müziğine ilgi duyan bir kitle buldu ve pan flütü her kültüre, her coğrafyaya sevdirdi.

Bilgi için:www.biletix.com

False