GeriAlışveriş Gerçek dostlar kromozom saymaz!
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Gerçek dostlar kromozom saymaz!

Gerçek dostlar kromozom saymaz!

Meral Saatçi’den Down Türkiye Derneği’ne Destek

Başarılı takı tasarımcısı Meral Saatçi, Down Türkiye Derneği’nin “Gerçek Dostlar Kromozom Saymaz” sloganıyla düzenlediği sosyal sorumluluk projesine katkıda bulunmak amacıyla “kelebek bileklik” tasarladı. Tasarlanan bileklikten elde edilen kazanç Down Türkiye Derneği’ne bağışlanacak.

Gümüş, bakır ve değerli taşlarla tasarımlarını Beymen Club, Que ve www.lidyana.com internet sitesinde satışa sunan Meral Saatçi, tüm insanların dikkatini çekmek, engelli algısını pozitife çevirmek için derneğe destek veriyor.

Down Türkiye Derneği’nin “Gerçek Dostlar Kromozom Saymaz” sloganıyla Galata-Tünel arasında Down Sendromlu çocuklar için yaptığı yürüyüşün haberini okuduğu anda etkilenen Meral Saatçi; “Haber bende manşet etkisi yarattı. O an gözümün önünde yüzlerce gülen kelebek uçuştu ve kelebek bileklik tasarlamaya karar verdim. En güzel kelebeği yapmaya çalışmayacağım çünkü gördüklerim en güzelleriydi. Kelebeğin bir kanadında sevgimizi, duyarlılığımızı temsil eden kalp var; diğer kanat boş ve Down Sendromluları temsil ediyor, o boşluğu biz maddi ve manevi dolduracağız. Bakış açımızı değiştirerek duyarlılığımızla zaten büyük bir adım atmış olacağız. Duyarlılığınız ve desteğiniz için sonsuz teşekkürler” diyor.

False