GeriSağlık Genital estetikte kadınlar daha rahat yardım alıyor
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Genital estetikte kadınlar daha rahat yardım alıyor

Genital estetikte kadınlar daha rahat yardım alıyor

Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Dr. Hüsne Bostan, mahrem görülen genital estetik konularında artık kadınların daha rahat yardım alabildiğini söyledi.

Kozmetik jinekoloji ve genital estetik uygulamalarının son yıllarda popülaritesininÿ arttığını belirten Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Dr. Hüsne Bostan, "Bu noktaya gelinmesinde, ilerleyen teknolojik olanakların yanında, kadınların kendilerini, isteklerini daha kolay ifade edebilir hale gelmesi ve bu anlamda zincirlerini kırmasının da etkili olduğu görülüyor. Genital bölgede gençleştirme, sıkılaştırma, şekil ve renk bozukluklarının düzeltilmesi ve ayrıca haz bozukluklarının tedavisini de içeren genital estetik uygulamalarının hala yeterince tanınmayan yeni bir alan olduğunu da hatırlatıyor. Bununla birlikte, genital estetik ve kozmetik jinekoloji alanına yöneliminin artması konuyla ilgili ihtiyacı da gün yüzüne çıkarıyor" ifadelerini kullandı.

Genital estetikte kadınlar daha rahat yardım alıyor

Genital bölgedeki estetik kusurlarına değinen Bostan, "Genital bölgedeki şekil ve estetik kusurlarının ortaya çıkmasında, gebelik, doğum, ilerleyen yaş ve yapısal nedenler olmak üzere birçok etken rol oynuyor. Ancak, ilerleyen cerrahi teknikler, lazer ve radyofrekans cihazlarının bu alanda kullanılmaya başlanılması ve PRP yöntemi ile bu sorunlar kolaylıkla tedavi edilebiliyor. 18 yaştan sonra her yaşta yapılabilen bu tedaviler; lohusalık döneminde, aktif enfeksiyon varlığında, kontrol altına alınamamış şeker hastalığında, beden kitle indeksi 40ın üzerinde olan morbid obez hastalarında, anormal yara iyileşmesi olan kişilerde, psikiyatrik hastalıkların bir kısmında, kanser tanısı veya şüphesi varlığında ise uygulanamıyor" şeklinde konuştu.

Yapılan tedavide muayene bulgularının önemli olduğunu ifade eden Bostan, "Genital estetik amacıyla hekime başvurulmasıyla başlayan süreçte tedavi şeklini kişinin muayene bulguları ve istekleri belirliyor. Tedavi boyunca hastanın hekimine güven duyması ve işbirliği içinde hareket etmesi önemli. Tedavi planının da birlikte hazırlanması gerekiyor. Bazı durumlarda cerrahi, lazer, radyofrekans ve PRP yöntemi kombine edilerek birlikte, bazı durumlarda ise bu yöntemler tek tek uygulanıyor. Dr. Hüsne Bostan, her bir yöntemin maliyeti, süresi, işlem riskleri, anestezisi, işlem sonrası bakımı, sonuç alma süresinin farklılık gösterebileceğini söylüyor. Bu nedenle hastanın tedavi planını ve izlenecek yolu belirlerken ayrıntılı şekilde bilgilendirilmesi önem taşıyor" diye konuştu. Bostan sözlerini şöyle tamamladı:

"Genital estetik ve kozmetik jinekoloji işlemleri sonrasında kişinin sorunlarının çözüm bulması ile ruhsal olarak da tam bir yenilenme hissetmesini sağlıyor. Güncel hayatta genital estetik ve kozmetik jinekolojinin tahmin edilenin üzerinde bir yer ediniyor. Bu sorun estetik kaygıların yanında ihtiyaç duyulan bir alan haline gelmiş durumda. Dolayısıyla talep de her geçen gün hızla artıyor. Uygulanan işlemler sonrası sonuçlar ve bu sonuçların kişinin hayatına etkileri beklenenden daha fazla memnuniyet oluşturuyor. Estetik sorunlarının giderilmesi ve cinsel hayatında olumlu sonuçların fark edilmesiyle kişinin kendine olan güveni de artıyor."

DHA

[fotogaleri=3316,2820,15]

False