GeriEtkinlikler Genco Erkal yeni sezona hızlı başladı!
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Genco Erkal yeni sezona hızlı başladı!

Genco Erkal yeni sezona hızlı başladı!

Ünlü tiyatrocunun yönettiği “Yaşamaya Dair” seyirciyle buluşuyor.

Eminönü’ndeki aile yadigârı tarihi Ali Paşa Hanı’nı açık hava tiyatrosuna dönüştürerek İstanbul’a yeni bir sahne kazandıran Genco Erkal, yeni sezona hızlı başladı! 4 gün üst üste sahneleyeceği “Yaşamaya Dair – Bursa Cezaevi’nden Mektuplar”la seyircilerin Nazım Hikmet özlemini giderecek olan Erkal; 14-15 Eylül tarihlerinde saat 21:00’de Ali Paşa Hanı’nda!

Tiyatro sezonuna en son veda eden tiyatro topluluğu olan ve arayı çok uzatmadan perdelerini açarak tüm hızıyla sezona başlayan Dostlar Tiyatrosu; Eminönü’ndeki aile yadigârı tarihi Ali Paşa Hanı’nda tiyatro severlere açık havada tiyatro keyfi yaşatmaya devam ediyor. Nazım Hikmet tutkusuyla bilinen Erkal’ın, hanın doğal dekorunda Tülay Günal ile birlikte sahnelediği ve sanat severler tarafından büyük beğeni toplayan “Yaşamaya Dair – Bursa Cezaevi’nden Mektuplar”; yılın en güzel zamanlarından olan Eylül ayının 14 ve 15’inde saat 21:00’de Ali Paşa Hanı’nda seyirciyle buluşuyor.

Genco Erkal’ın, Nazım Hikmet'in ölümünün 50. yıldönümü için uyarlayıp yönettiği “Yaşamaya Dair – Bursa Cezaevi’nden Mektuplar”; ozanın Bursa Cezaevi’ndeki yaşamını, eşi Piraye Hanım'a olan tutkusunu anlatıyor. Hikmet’in sürgün yılları ve vatan hasretine odaklanarak, destansı yaşamından izlenimlerle izleyiciyi o yıllara götüren oyun, tiyatro severlere duygulu anlar da yaşatıyor.

Piyano ve viyolonsel eşliğinde sahnelenen oyunda; Fazıl Say, Zülfü Livaneli, Cem Karaca, Tarık Öcal, Edip Akbayram, Tolga Çebi, Nadir Göktürk, Timur Selçuk gibi bestecilerin Nazım şarkıları da seslendiriliyor. Giysi tasarımını Özlem Kaya’nın, ışık tasarımını Yüksel Aymaz’ın, koreografisini Sernaz Demirel’in yaptığı oyunda; şarkılara Yiğit Özatalay piyanosuyla, Deniz Doğangün de viyolonseliyle eşlik ediyor.

Yer: Dostlar Tiyatrosu

Adres: Kıble Çeşme Caddesi No: 3
Ali Paşa Hanı, Eminönü

Tel: (0212) 519 00 27

www.dostlartiyatrosu.com

False