GeriKişisel Bakım Genç görünmenin sırrı
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Genç görünmenin sırrı

Genç görünmenin sırrı

7 yaş daha genç görünmek için…

Yeni yapılan bir araştırma, düzenli seks yapan insanların gerçek yaşlarından 7 yaş daha genç gösterdiğini ortaya koydu. İşte, Royal Edinburg Hastanesi Yaşlılık Psikolojisi Bölümü Eski Başkanı Dr. David Weeks’in yönettiği araştırmanın sonuçları…

Dr. Weeks, 10 yıl boyunca her yaştan insandan veri topladıklarını ve biyolojik yaşlarından çok daha genç bir görünüme sahip olan kişilerin ortalamadan yüzde 50 oranında daha çok seks yaptıklarını tespit ettiklerini belirtti.

40-50 yaş grubunda haftada iki yerine üç kez seks yaptığını söyleyen çiftlerin yaşıtlarından en az 7 yaş daha genç göründüklerini belirlediklerini söyleyen Weeks “Seksin vücuda sağladığı faydalar kesinlikle genç kalmada önemli bir faktör” dedi.

Uzmanlar seksin salgıladığı endorfin hormonunun uykuya dalmayı kolaylaştırdığını ve bunun genç kalmada önemli bir etken olduğunu da belirtti.

Bulgularını Essex’te yapılan British Psycological Society konferansında açıklayan David Weeks “Tüm araştırma sonuçları seksin her zaman yararlı olduğunu ve ilerleyen yaşlarda da cinsel hayatın devam etmesinin yaşam kalitesini büyük oranda artırdığını gösteriyor” dedi.

Hürriyet Planet

False