GeriEtkinlikler Genç Caz başvuruları başladı
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Genç Caz başvuruları başladı

Genç Caz başvuruları başladı

Genç müzisyenlere, festival dahilindeki mekanlarda çalma imkanı...

İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından Garanti Bankası sponsorluğunda 2–19 Temmuz tarihleri arasında gerçekleştirilecek 20. İstanbul Caz Festivali, genç caz müzisyenlerini festivalde sahne almaya çağırıyor.

İstanbul Caz Festivali kapsamında bu yıl 11. kez gerçekleştirilecek, genç müzisyen ve topluluklara festival programında yer alabilecekleri bir platform oluşturan Genç Caz konserleri için başvurular başladı. Bu yıl Babajim Istanbul Studios & Mastering işbirliğiyle düzenlenecek Genç Caz’a katılmak isteyen müzisyenler ve gruplar demo kayıtlarını, iksv.org/genccaz adresindeki başvuru formunu doldurduktan sonra, 10 Mayıs Cuma günü 18.00’a kadar festival ofisine iletebilirler.

Genç Caz Seçici Kurulu tarafından, başvuruların arasından belirlenecek sekiz müzisyen veya grup, 26 Mayıs Pazar günü Nardis’te yapılacak değerlendirme konserine davet edilecek. Halka açık yapılacak konserde seçici kurul, canlı performansları izleyerek 20. İstanbul Caz Festivali’nde yer alacak 4 ismi belirleyecek. Festivalin merakla beklenen Tünel Şenliği etkinliği kapsamında düzenlenecek Genç Caz konserlerinde yer almaya hak kazanacak isimler, festival kitapçığı ve festivalin resmi web sitesinde, festival sanatçıları içerisinde yer alacaklar.

Genç müzisyenler seçmelere klasik ya da çağdaş caz türlerinde çalışmaların yanı sıra, fusion caz, rock caz, funk caz, latin caz, pop caz, acid caz, blues, soul, R&B, elektronik caz ve benzeri tarzlardaki demoları ile katılabilecek. Repertuar, adayların kendi özgün bestelerinin yanı sıra caz standartlarının veya başka parçaların yorumlarından da oluşabiliyor. Genç Caz’a profesyonel bir albüm yayımlamamış, 30 yaşın altındaki müzisyenler başvurabilir.

İzolasyonlu cam bölmelere ve caz kayıtları için ideal özelliklere sahip olan Babajim Istanbul Studios & Mastering işbirliğiyle gerçekleştirilen Genç Caz’ın erken davranan katılımcılarına, Babajim 17 Mart, 14 Nisan, 28 Nisan ve 5 Mayıs günlerinde A stüdyosunda %50 indirimli demo kayıt imkânı sağlanacak. Babajim, Genç Caz konserlerinde yer almaya hak kazanacak dört isme de birer gün ücretsiz kayıt imkânı verilecek. Babajim’in katılımcılara sağladığı imkânlar hakkında ayrıntılı bilgi festivalin resmi web sitesi iksv.org/genccaz adresinden öğrenilebilir.
 
www.iksv.org

False