GeriEtkinlikler Genç Atölye Modern Başlıyor
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Genç Atölye Modern Başlıyor

Genç Atölye Modern Başlıyor

Çocuklara keyifli bir yarıyıl tatili fırsatı!

Çocukların yaratıcılıklarını kullanıp farklı teknikler öğrenebilecekleri Genç Atölye Modern, çocuklara keyifli bir yarıyıl tatili sunuyor.

İstanbul Modern, kapsamında gerçekleşen Genç Atölye Modern’de sanatı keşfetmek, paylaşmak, tartışmak ve üretmek isteyen tüm çocuklar, renklerle, biçimlerle, formlarla ve görüntülerle eğlenceli oyunlar oynayacak. Genç Atölye Modern, 31 Ocak – 11 Şubat 2011 tarihleri arasında hafta içi her gün 10.00-14.00 saatleri arasında 7-9 yaş, 13.00-15.00 saatleri arasında ise 10-12 yaş çocuklar için uygulanacak. Çocuklar yarıyıl tatili boyunca “Gulliver’in Yeni Gezileri” başlıklı maket yapım ve “Tarih Öncesi Yaratıklar” başlıklı heykel atölyeleriyle iki farklı programı tamamlayacak.

Genç Atölye Modern Başlıyor

Gulliver’in Yeni Gezileri Maket Yapım Atölyesi

Atölyede dünya klasiklerinden, Jonathan Swift’in 1726 yılında tamamladığı “Gulliver'in Gezileri” isimli romanından bazı bölümler yorumlayan çocuklar, çalışmalarında edebiyat, mimarlık ve resim sanatlarını buluşturacak. Çacuklar, romanın kahramanı olan Lemuel Gulliver için yeni serüvenler kurgulayacak, romanda geçen “küçük insanlar ülkesi”, “devler ülkesi” gibi hayali coğrafyaların yanı sıra, farklı ülkeler düşleyecek ve düşledikleri ülkelerin maketlerini hazırlayacaklar.

Tarih Öncesi Yaratıklar Heykel Atölyesi

Atölyede ise tarih öncesinin izini süren çocuklar, tarihin bilinen devirlerinin hayvan ve bitkilerinden esinlenen heykeller üretecek, rengarenk dünya haritaları oluşturacaklar.

Detaylı bilgi için: 0212 334 73 41

False