GeriKişisel Bakım Gelin saçı nasıl olmalı?
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Gelin saçı nasıl olmalı?

Gelin saçı nasıl olmalı?

Birbirinden güzel gelin saçı modellerini, sizler için bir araya getirdik.

Düğün sezonunda, gelinleri tatlı bir telaş sardı. Gelinlik, ayakkabı, çanta, aksesuar… Hepsinin seçimi çok önemli ama peki ya saçlarınız? İşte, gelin adayları için Kuaför ve Güzellik Salonu sahibi Ferhat Tuhan’dan tavsiyeler…

Genelde gelinler, öncelikli olarak gelinliği beğendiği için moda evinin kendisine verdiği taç veya çiçekle kuaföre gelirler. Bu da saçı yapacak olan kuaföre fazla bir seçim şansı bırakmaz. Hatta çoğu moda evi, saç modeli hakkında yanlış fikirler verdiğinden hem gelinlerin kafasını karıştırır hem de kuaförlerin işini zorlaştırır. Gelinler bu yüzden yanlış seçimlere mecbur bırakılır.

Gelin adaylarının en doğru tercihi yapması için düğün öncesi mutlaka birkaç prova almak gerekir. Bu sayede stres ve gerginlik hissi de ortadan kalkmış olur. Ayrıca gelinler kendilerini model konusunda şartlandırmamalı ve kuaförlerine güvenmelidir.


EN GÜZEL GELİN SAÇI MODELLERİ

1- Gelin saçı yapılırken öncelikli olarak saç üzerinde kullanılacak olan aksesuarlar çok önemlidir. Tercih edilen gelinliğe uygun olarak önceden seçilmiş aksesuar ve duvak, saç yapımında yönlendirici etkiye sahiptir.

Gelin saçı nasıl olmalı


2- Duvağın şekli çok önemlidir. Örneğin, rahibe duvak diye adlandırılan duvak seçilirse, saç tamamen arka plana atılmış olur. Çok güzel bir topuz yapılsa da duvağın altında kalacağından gözükmez.

Gelin saçı nasıl olmalı


3- Saçı ön plana çıkarmak istiyorsak duvak, kesinlikle ensede ya da biraz yukarıda olmalıdır. En fazla tepede kullanılabilir.

Gelin saçı nasıl olmalı


4- Duvak şekline karar verdikten sonra gelinliğin modeli ve dekoltesi, saçı şekillendirmede bizlere yardımcı olur.

Gelin saçı nasıl olmalı


5- Eğer gelinlik sade ise düz hatlı, derli toplu ve tepede olan topuzlar tercih edilmelidir.

Gelin saçı nasıl olmalı


6- Gelinlik hareketli ve şatafatlı ise son zamanlarda rağbet gören yarı dağınık, her an bozulacak gibi duran romantik topuzlar tercih edilmelidir.

Gelin saçı nasıl olmalı


7- Kısa saça sahip olan gelinlerde yapılacak olan en doğru tercih dağınık topuzdur.

Gelin saçı nasıl olmalı


8- Duvak ve saçın şekli ortaya çıktıktan sonra sıra geldi aksesuar seçimine. Saça konulacak taç ya da çiçek fazla büyük olmamalı, zarif bir şey tercih edilmelidir. Yüz şekli de düşünülerek, seçilmiş olan aksesuar topuza uygun bir şekilde yerleştirilmelidir.

Gelin saçı nasıl olmalı


9- Kır düğünü için maşayla şekillendirilmiş, dalgalı ya da açık bırakılan saçlar tercih edilmelidir.

Gelin saçı nasıl olmalı

False