GeriKişisel Bakım G-string'in modası geçiyor mu?
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

G-string'in modası geçiyor mu?

G-string'in modası geçiyor mu?

G-string'ler yavaş yavaş daha çok kadının iç çamaşırı çekmecesine girmeye başladı.

Çok yakın zamana kadar g-string'ler her yerdeydi. Bu küçük iç çamaşırını ortaya çıkartan düşük belli pantolonların modası geçmeye başlayınca onların da satışları ister istemez düştü. Şimdilerde ise bambaşka modeller öne çıkmış durumda.

G-string'ler yavaş yavaş daha çok kadının iç çamaşırı çekmecesine girmeye başladı ve 1995'te resmen açılışını yaptı. Çünkü Victoria's Secret o yıl ilk kez bir defile düzenleyerek iç çamaşırını daha önce hiç olmadığı kadar gözler önüne serdi. Fields "İç çamaşırları için düzenlenen moda şovları aslında 30'lu yıllardan beri var ama o zamanki defileler sadece satıcılara özel olarak düzenleniyordu" diye anlatıyor. Tüm dünya Heidi Klum ve Tyra Banks'i podyumda alımlı alımlı yürürken gördüğünde g-string en büyük çıkışını yaptı. Perakendeciler değişik kumaş ve renklerde iç çamaşırları tasarlayarak bu akıma katkıda bulundular. Juicy Couture ve Frankie B gibi denim markaları ise bu küçük ve seksi modellerin gözükmesini sağlayacak kotlar yarattılar.

Sosyal hayatın izleri

Tanganın bu derece ikonik bir figür haline gelmesini sağlayan diğer olaylardan ilki Amerika başkanı Bill Clinton'ın Beyaz Saray stajyerlerinden Monica Lewinsky ile arasında yaşananlardan sonra ortaya çıktı. Çünkü Lewinsky. Clinton'ı tahrik eden şeyin pantolonundan gözüken tangası olduğunu itiraf etti. Bundan kısa bir süre sonra ise, Britney Spears 2000 yılındaki MTV Video Müzik Ödülleri'nde giydiği neredeyse şeffaf pantolonunun altından gözüken sahte elmas taşlarla süslü tangasıyla pop dünyasında yerini sağlam kıstırdı. T şeklindeki iç çamaşırı tüm zamanların en ilgi çeken ve en seksi kostümlerinden biri oldu.

Ne kadar aşağı inebilirsiniz?

Bundan beş yıl sonrasına gidin. Tanga ve düşük belli pantolonun güçlü birlikteliği fazla teşhircilikten dolayı sekteye uğramıştı. Büyük trendlerin karşı karşıya kaldığı bu geri tepme olayına artık sıkıcı olduğunu söyleyerek modacılar da katıldı. 'Yüzyıllık stil: İç çamaşırı' kitabının yazarı ve İngiltere'de De Montfort Üniversitesi'nde moda bölümünün başında olan Cillian Proetor, "Kemer hizasının yukarı doğru çıkmasından başka bir alternatif yoktu" diyerek konuyu yorumluyor. Birdenbire, kotun altından gözüken iç çamaşırları çağdışı olarak yorumlanmaya başlayıp yeni moda yüksek belli kotlara geçiş yapıldı.

Hiçbir moda takıntısı olmadan sadece kıyafetin altında gözüken iç çamaşırı çizgisinden rahatsız olanlar için ise yepyeni modeller piyasaya sürüldü. Dikiş izlerinin kesinlikle belli olmadığı külotlar normal boyutlardan boxer modellere kadar çeşitlilik gösteriyor. Ultra ince bir kumaştan yapılan bu külotlar, lazerle şekillendiriliyor. Bu teknikle, fazla materyal eritilerek yumuşak ve dikişsiz kenarlar yaratılıyor. Bu şekilde en dar kıyafetlerin ve kalem eteklerin altından bile iç çamaşırınızın izi belli olmuyor. G-string'in diğer tüm stillerden daha avantajlı gözükmesini sağlayan bu özelliğin elenmesi ile tanganın imajında bir zedelenme olduğunu söylemekte bir sakınca olmaz herhalde...

Cosmopolitan

False