GeriEtkinlikler “Fare Fındık”a Merhaba Deyin!
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

“Fare Fındık”a Merhaba Deyin!

“Fare Fındık”a Merhaba Deyin!

Bu seri ile çocuklarınız okuma alışkanlığı kazanacak!

Neşeli, güncel ve eğlenceli yeni çocuk kitapları serisi! On kitaptan oluşan “Fare Fındık” Kitapları, Derin Kitap tarafından Türkçe’ye çevrildi. Çocuğunuzla birlikte, neşeli kapakları, harika resimleri olan bu hikayeler ve akıllı “Fare Fındık” ile mutlaka tanışmalısınız.

Günümüzde, çocuklara değişen dünyayı anlatacak ilgi çekici kitaplar bulmak sanıldığı kadar kolay değil. Teknoloji çağı, 3 boyutlu görüntülere kadar cezbedici seçenekler sunarken, kitaplar bu görsellikle yarışmakta zorlanıyor. Okumaya yeni başlayan çocuğunuz için eğlenceli kitaplar arıyorsanız, büyük puntolu yazıları, resimleri, sade ve kolay anlaşılır diliyle Fransız Ratus Poche serisi artık Türkiye’de!

“Fare Fındık” ismiyle Türkçe’ye çevrilen 10 kitaplık bu neşeli seri, anne-babalar ve çocuklar için ayrı ayrı notlar içeriyor. Yaş gruplarına göre farklı mesajlar ve içerikle hazırlanan hikayeler, 6–7 yaş grubu ve 7–9 yaş grubu için beşer kitaptan oluşmakta… Yayınlandığı ülkelerde büyük beğeni toplayan Ratus Poche dizisini, Jeanine ve Jean Guion hazırlamış. “Fare Fındık Çiftlikte, “Fare Fındık Tenis Şampiyonu”, “Fare Fındık’ın Yalanları” gibi isimler taşıyan kitaplar, çocuklarına okuma zevki aşılamayı arzu eden anne babalar için oldukça önemli bir rehber.

Derin Kitap, Fare Fındık ile Önemli Bir Açığı Dolduruyor!

“Fare Fındık”ın maceraları, çocukların hayal gücünü harekete geçirerek, neden-sonuç ilişkisi kurabilmelerine ve mizah duygularını geliştirebilmelerine yardımcı olacak nitelikler taşıyor. Kitaplardaki resimli sorular, öykünün geleceğine yönelik olduğu için, çocuk kendi hayal gücü ile tahmin yürütme şansı yakalıyor. Resimler ayrıca anlatılan birbirinden komik olayların iyi takip edilmesi ve akılda kalması için oldukça faydalı. Türkçeleştirilen karakterler sayesinde, aynı seriden birden fazla kitap okuyan bir çocuk, Cesur, Fındık Nine, Öğretmen gibi sürekli tanıdığı kişilere, yeni karakterler de ekleyerek, dünyasını her gün biraz daha zenginleştiriyor. Kolay anlaşılır hikayeler, çocukların sabırlarının gelişmesini ve okuma isteklerinin artmasını sağlıyor.

Açıklamalar bölümü, çocuğa küçük yaşta, araştırma ve kendini geliştirme alışkanlığı kazandırması nedeniyle önemli. Yanında numaralar yer alan, koyu renkle yazılmış yeni kelimeler, arkadaki açıklamalar bölümünde, bir çocuğun anlayacağı sadelikte anlatılıyor. Kendi başlarına kelime öğrenebilmeleri için, küçük okurlara, bilmedikleri sözcülerin altını çizip araştırmaları da tavsiye edilmiş. Kısacası bir kitaptan beklediğimiz her şeyi fazlası ile sunan, eğlenceli ve çocukların hoşlanacağı bir seri.

Hikayeler, Türkçe’ye çevrilirken yayıncı kuruluş olan Derin Kitap tarafından hazırlık kadrosuna ülkemizden bir özel eğitimci-pedagog da eklenmiş. Böylece güvenle takip edilecek, mutlaka görülmesi gereken, titiz ve renkli 10 kitap ortaya çıkmış. Öyküler, içinde Zeynep, Emre gibi isimler geçtiği için tanıdık, günümüz dünyasında çocukların günlük hayatta da karşılaşacağı yeni kelimeler ve teknolojilerden bahsettiği için de çok güncel. Açıklamalar kısmında, akrobat, telesekreter, tenis oyunu, backhand gibi yeni kelimeler var. Üstelik, akıllı, hırslı ve birazcık da yaramaz Fare Fındık’ın maceraları, hem aileleri hem de çocukları, yeni hobiler edinmek ve başarılı olmak konusunda teşvik edecek, doyurucu bir içeriğe sahip.

Fare Fındık, yayınlandığı tüm ülkelerde, çocukların büyük sevgisini kazandı. Öyle ki, serinin 10. yılı sebebiyle düzenlenen bir yarışmaya, 6 bine yakın ilkokul öğrencisi katılarak, “Fare Fındık’ın Doğumgünü” adlı hikayeye bir son yazmak ve resimleri çizmek için yarıştılar. Bu interaktif öykülerin, ülkemizde de çok sevilmesi bekleniyor. Siz de kitapçılara ya da Derin Kitap’ın internet sitesine bir uğrayın ve Fare Fındık’a merhaba deyin!

Türkçe’de Ratus Poche/ Fare Fındık Çocuk Kitapları Serisi!

6-7 Yaş
Fare Fındık’ın Robotu
Fare Fındık Televizyon Seyrediyor
Fare Fındık’ın Yalanları
Fare Fındık Kitap Yazıyor
Fare Fındık’ın Doğum Günü

7-9 Yaş
Fare Fındık Berberde
Fare Fındık ve Tavşanlar
Fare Fındık Piknikte
Fare Fındık Çiftlikte
Fare Fındık Tenis Şampiyonu

False