GeriEtkinlikler Eylüldü Aşkım!
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Eylüldü Aşkım!

Eylüldü Aşkım!

Sıcak bir dostluk öyküsü...

Gazetecilik ve yayıncılık yapan Esra Uçar’ın ‘’Eylüldü Aşkım’’ isimli ilk romanı Arion Yayınları tarafından raflardaki yerini alıyor!

441 sayfalık roman; Cihangir’de aynı apartmanda yaşayan bir grup kadının sıcacık dostluklarını yansıtıyor. Yazar, “bir avuç yıldız” dediği kahramanların; Hicran, Zeyno, Damla, Necla, Mimi ve Şerbet’in kendi yollarını bulma çabasını anlatıyor.

Esra Uçar’ın, maceralı bir dostluk öyküsü olarak tanımladığı kitabı, sürükleyici hikâyesiyle okuyucuyu eğlendirirken aynı zamanda hüzün dolu.İçin de aşkın da olduğu kitap aslında hayatın ta kendisi…

“Karanlık gökyüzünde çevrelerini aydınlatsalar da kendi yollarını bulmak için birbirlerinin ışığına ihtiyaç duyan bir avuç yıldız; Hicran, Zeyno, Damla, Necla, Mimi, Şerbet…Günyüzü görmez pavyonlardan moda dünyasının renkli ışıklarına, aşkın tatlı esintisinden ayrılığın kör kuyularına, küçük burjuva hayatların kuralsız gecelerinden aşiretlerin kanlı kurallarına, ölümü beklerken yaşamla tanışmaya uzanan bir yolda paylaştıkları büyük sırla birlikte yürüyecekler… Bir kelebeğinki kadar kısa olsa da hayat, Tanrı’nın sunduklarını hep kabul edecekler.”

False