GeriEtkinlikler Evlilik Dünyası Fuarı 16-18 Ocak'ta kapılarını açıyor
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Evlilik Dünyası Fuarı 16-18 Ocak'ta kapılarını açıyor

Evlilik Dünyası Fuarı 16-18 Ocak'ta kapılarını açıyor

Aylar süren düğün alışverişini 3 günde bitirmek istemez misiniz?

Bu yıl kapılarını 13. kez açacak olan Evlilik Dünyası Fuarı, Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı’nda, 160 firmayı 60 bin çiftle buluşturmayı hedefliyor. Ziyaretçilerin sektördeki gelişmeler ve yeni trendleri yakından görmesine olanak sağlayan fuar, aylarca süren düğün alışverişini 3 günde bitirmek isteyenlere özel imkanlar da sunuyor.

Davetiyeden nikah şekerine, gelinlikten damatlığa, dekorasyondan mekana, pastadan fotoğrafa kadar pek çok ihtiyaca cevap veren Evlilik Dünyası’nda gelin-damat dans şovlar, kına seramonisi, çeşitli sürprizler ve firmaların farklı etkinlikleri ile renkleniyor.

Fuar, Tasarımcı Özlem Kaya’nın, Sema Doğramacı ile birlikte oluşturduğu Allegra markası için hazırlanan 25 farklı model gelinlik ve abiye koleksiyonunun sergileneceği defileyle açılacak.

Klasik tarz gelinliklere minimal dokunuşlarla alternatif bir görünüm kattıklarını anlatan Özlem Kaya, “Kabarık gelinlikler değil, daha minimal ve sade tasarımlar tercih ettik. İnsanların arayıp da bulamadıkları alternatif bir tarz oluşturduk. Tabi ki klasik tarz gelinlikler de olacak ama daha çok minimalist tavra klasik dokunuşlar yaptık. Bazı modellerde dalgıç kumaşları kullandık. Vücudun güzel kıvrımlarını ortaya çıkaran formda gelinlikler tercih ettik.

Dantel ağırlıkta, pırıltı var ama çok fazla değil. Gelinler artık çok kapalı olmak istemiyorlar. Daha sportif ama aynı zamanda şık olmayı tercih ediyorlar. Biz de dantel ve tül detayları ön plana çıkarıyor ve sırt dekoltelerini daha fazla kullanıyoruz. Dişi bir görüntüsü var bu koleksiyonun. Özgüveni yüksek bir görünüm taşıyor. Çünkü bu koleksiyondaki gelinlikleri sergilemek de özgüven istiyor” diye konuştu.

Osmanlı ve Hint düğünlerine talep artıyor

Organizasyon şirketleri artık kişiye özel ve samimi organizasyonlar yaratma çabasında. Son günlerde süsleme ve dekorasyonda Osmanlı ve Hint kültürünün geleneksel öğeleri ön plana çıkıyor. Aynı zamanda geleneksel ritüeller için de farklı içerikler sunuluyor. Gondolda evet demek isteyenlerden faytonda nikah kıymak isteyenlere kadar tüm taleplere cevap veriliyor.

Bunun yanında Kır düğünleri de hala geçerliliğini korumaya devam ediyor ve önümüzdeki sezonda da yine gözde. Yaz ayında yapılan düğünler için kumsalı tercih edenlerin sayısı da oldukça fazla. Evlilik Dünyası her talebe uygun organizasyon şirketlerini bir araya getirerek ziyaretçilerine alternatif sunmaya devam ediyor.

Sektördeki diğer firmalar gibi gibi davetiye firmaları da evlenecek çiftlere değişik tasarımlar sunmaya devam ediyor. Son yıllarda hayatın pek çok alanını etkileyen 3G teknolojisi, davetiyelerde de sınırları zorluyor. Düğün davetiyesinin özel olmasını isteyenler, 3 boyutlu davetiye tercih edebiliyorlar. Aynı zamanda klasikten vazgeçmeyenler veya kişiye özel davetiye isteyenler için de fuarda alternatif bulmak mümkün.

Düğün fotoğrafçılığında yeni trend: Hikayesi olan fotoğraflar…

Eski usul stüdyo fotoğrafçılığı artık rafa kalkmaya başladı. Klasik düğün fotoğrafları yerini, bir hikayesi olan fotoğraflara ve videolara bırakıyor. Evlenecek çiftler, düğünün yapılacağı gün yaşadıkları telaşı da kaydetmek istiyor. Çiftler, sabah başlayan düğün koşuşturmalarını ayrı ayrı hem fotoğraf hem de video ile kaydettirerek düğün salonunda devam eden çekimleri montajlanmış bir hikaye şeklinde istiyorlar.

Gelin ve Damat’ın düğün hikayesi bu nedenle fotoğrafçılar için de gözde bir alan olmaya başladı. Evlilik Dünyası Fuarı’nı ziyaret edenler, alternatif düğün fotoğrafı çeken firmalarla da buluşuyorlar

Her bütçeye uygun gelinlikler ve tasarım isteyenlere özel modeller birarada…

Gelin adaylarının bütçelerine uygun yeni sezon gelinlikler yüzlerce modeliyle beğeniye sunulacak. Klasik tarz gelinlik yerine kendilerine özel detaylar isteyen gelin adayları için de tasarım gelinlikler ziyaretçileri bekliyor. Özgüveni daha yüksek gelin adayları da bu tasarımlar arasından bütçelerine uygun farklı modelleri görme imkanını elde edecekler.

Evlilik Dünyası Fuarı’nı kaçırmak istemeyenler www.evlilik.com.tr adresinden online davetiyelere ulaşabilirler.

False