GeriEtkinlikler Evcil hayvanınıza sakın ev yemeği vermeyin!
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Evcil hayvanınıza sakın ev yemeği vermeyin!

Evcil hayvanınıza sakın ev yemeği vermeyin!

Onların sesine kulak vermenin zamanı geldi.

Köpeklerin yüzde 89’unun, kedilerin ise yüzde 77’sinin ev yemeği artığı ile beslendiği Türkiye’de pek çok evcil hayvan yanlış beslenme alışkanlıkları nedeniyle başta şeker, kalp, pankreas ve karaciğer rahatsızlıkları olmak üzere ciddi sağlık sorunu yaşıyor.

Evinizi paylaştığınız sevimli dostlarınızın sağlıklı ve mutlu bir hayat sürmesi için elinizden geleni yapıyorsunuz. Peki, hiçbir derdini anlatamayan evcil hayvanların yediği yemekler konusunda yaşadığı sıkıntılarını biliyor musunuz?

Yapılan araştırmaya göre ne yazık ki ülkemizdeki köpeklerin yüzde 89’u, kedilerin ise yüzde 77’si ev yemeği artıkları ile besleniyor. Hayvanların metabolizması için hiç uygun olmayan ev yemeği artıkları, başta alerjik reaksiyonlar, kaşıntı, egzama, döküntüler, mide ve bağırsak sistemi bozuklukları, şeker hastalığı, kalp, pankreas hastalıkları, Hiperglisemi, Hipokalsemi ve karaciğer rahatsızlıkları gibi pek çok hastalığa davetiye çıkartıyor. Sağlıkları açısından büyük bir risk barındıran ev yemeği artıkları ile yaşam kalitesi gittikçe düşürüyor.

Hayatlarını tehlikeye atmayın…

Araştırmaya göre ülkemizde yüzde 6 civarında olan evcil hayvan sahiplerinin büyük bir kısmı sevimli dostlarını yanlış besleyerek onların hayatlarını bilmeden tehlikeye atıyor. Hayvanların damak tadına uygun olarak hazırlanan özel formülü ile evde hazırlayacağınız her türlü besine oranla daha sağlıklı ve lezzetli olan kuru ve yaş hazır mamalar ise içeriğinde bulunan yağ, mineral, protein ve vitamin oranlarıyla ev yemeklerinin aksine sevimli dostunuzun sağlığını korumasına yardımcı oluyor. 

False