GeriEtkinlikler Ev Tasarım Yarışması
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Ev Tasarım Yarışması

Ev Tasarım Yarışması
Abone Olgoogle-news

7. Ulusal Ev Mobilyaları Tasarım Yarışması devam ediyor.

Engellilerin yaşam alanlarında yaşadıkları zorluklara dikkat çeken kategorisi ile 7. Ulusal Ev Mobilyaları Tasarım Yarışması’nda ilk kez öğrenci tasarımları üretime alınacak.

Geleceğin tasarımcıları olacak genç yetenekleri teşvik etmek üzere MOSDER’in düzenlediği 7. Ulusal Ev Mobilyaları Tasarım Yarışması’nın başvuru tarihi 27 Haziran 2011’e kadar uzatıldı. Üniversitelerin Endüstri Ürünleri Tasarımı ve İç Mimarlık Bölümü öğrencilerinin birbirinden farklı tasarımlarının ödüllendirileceği yarışma ile sektörde ilk kez öğrenci tasarımları üretime alınacak.

Kimler Katılabilir?

Üniversitelerin Endüstri Ürünleri Tasarımı ve İç Mimarlık bölümlerinde 3. ve 4. sınıfta okuyan öğrencilerin başvurabildiği yarışmada, ödüller Aralık ayında yapılacak törenle sahiplerini bulacak. Yarışmanın engellilerin yaşam alanlarında yaşadıkları zorluklara dikkat çeken kategorisi “Engelliler/Özürlüler için Ev Mobilyası Tasarımı”na ise tasarım alanında eğitim alıp mezun olmuş, halen okuyan ya da bu alanda çalışan herkes başvurabiliyor.

Kategoriler Neler?

• Oturma - Dinlenme

• Depolama - Koruma - Düzenleme

• Tamamlayıcı Mobilya Servis Ünitesi ( Sehpa, Kütüphane, Ayakkabılık, TV Sehpası, Askılık, Telefonluk, Portmanto vb.)

• Uyuma

• Genç mobilya ve ‘Engelliler/Özürlüler için Ev Mobilyası Tasarımı’ kategorilerinde birbirinden eşsiz tasarımlar yarışacak.

Jüri oylaması ile dereceye girecek 15 finalistin her birine para ödülü ve sertifika verilecek. Yarışmanın ikinci aşamasında finalistlerin her biri sektör öncüsü firmalarla anlaşarak sözleşme imzalayacak. Sözleşme ile şirket, tasarım haklarını devralmış olacak. MOSDER üyesi şirketler her bir tasarım karşılığında öğrenciye 1000 Euro ödeyerek, tasarımı kendi koleksiyonunda kullanma hakkını elde edecek. Birinciler, üretilen tasarımlar arasından belirlenecek. Engelliler/Özürlüler için Ev Mobilyası Tasarımı kategorisindeyse birinciye, ikinciye, üçüncüye para ödülünün yanı sıra başarı belgesi sunulacak.

Başvuru yapabilmek için, her yarışmacının www.mosder.org.tr adresinde yer alan "Başvuru Formu"nu doldurup imzaladıktan sonra MOSDER’e ulaştırması gerekiyor.

www.mosder.org.tr

False