Ev içi şiddete karşı çalışanların yanında durma taahhüdü

Güncelleme Tarihi:

Ev içi şiddete karşı çalışanların yanında durma taahhüdü
Oluşturulma Tarihi: Temmuz 06, 2022 13:19

Boyner Grup, özel yaşamlarında maruz kalabileceği her türlü şiddete karşı çalışanlarının yanında duracağını taahhüt etti.

Haberin Devamı

Şirket, yeni projesi Biriz, Birlikteyiz ile hem insan kaynakları alanında yaptığı düzenlemeler hem de farklı kurum iş birlikleri ile ev içi şiddete maruz kalan çalışanlarının yanında olduğunu duyurdu.

Projenin önemini vurgulayan Boyner Grup Yönetim Kurulu Üyesi Ümit Boyner, Sabancı Üniversitesi’nin düzenlediği Ev İçi Şiddete Karşı İş Dünyası eğitimlerine katılarak başlattığımız Biriz, Birlikteyiz projesi kapsamında İnsan Kaynakları politikalarımızda destekleyici düzenlemeler yaptık ve ev içi şiddete karşı özel bir protokol hazırladık. Bu süreçte güçlü iş birliklerine de imza attık. Türkiye Kadın Dernekleri Federasyonunun Boyner Grupa sağladığı Acil Durum telefon hattı ile çalışanlarımıza destek olacağız. Kadın girişimcilerin kurduğu gönüllülük esasına dayalı sosyal girişim Gonullupsikolog.org iş birliği ile isteyen çalışanlarımıza ücretsiz olarak online psikolojik destek olanağı sunacağız. Konuyla ilgili olarak farkındalığı artırmak amacıyla Boyner Grup bünyesinde tüm yönetim seviyelerinde eğitimler düzenliyoruz. Toplumsal cinsiyet eşitliği ve kadına şiddetin önlenmesi konusunda çalışmalarımıza durmaksızın devam edeceğiz dedi.

BAKMADAN GEÇME!