GeriKişisel Bakım Etkileyici bir düğün dansı nasıl olmalı?
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Etkileyici bir düğün dansı nasıl olmalı?

Etkileyici bir düğün dansı nasıl olmalı?

İlk dans için 6 öneri!

Düğün gününüzde konuklarınızın gözü önünde unutulmayacak bir dans koreografisi sergilemeye ne dersiniz? Milli Dansçı Hande Kayacık, düğün için en uygun dansın hangisi olduğunu belirterek, ilk dans için tavsiyelerde bulundu.

Genellikle Latin Amerikan danslarından Rumba dansı, düğün dansı olarak öneriliyor. Öğrenmesi kolay aynı zamanda zarif ve etkileyici bir dans olan Rumba, dört dörtlük ölçüye sahip ve birçok müzikle rahatlıkla yapılabilir. Rumbanın yanı sıra Vals ve Tango da düğünde yapılabilecek diğer hoş ve duygulu danslardandır.

Derslere ne zaman başlamalısınız?

Derslere en kısa zamanda başlamalısınız, unutmayın ki büyük gün yaklaştıkça yapmanız gereken şeyler de artacaktır. O nedenle dansı en son sıraya bırakıp da kendinizi strese sokmayın. Düğün gününüzden birkaç ay önce derslere başlamanız yeterli olacaktır. Düğün dansını öğrenmek dolu dolu iki ayınızı bile almayacak. Ortalama 5-6 derslik hızlandırılmış programla misafirlerinizi etkilemeyi başarabilirsiniz.

İlk dans için tavsiyeler

1. Düğünden önce gecede DJ’lik yapacak kişi ile birlikte müzikli bir prova yapın. Ona ne zaman müziği gireceğini ve ne zaman (eğer istiyorsanız) müziği kesebileceğini anlatın.

2. Düğünde anons yapacak kişiye ilk dansın sadece size özel bir dans olduğunu belirtmesini isteyin. Bazen bu dansta başka çiftlerin de sahneye çıkıp dans etmeye başladıkları görülmektedir.

3. Prova esnasında dans edeceğiniz yeri belirleyin. Herkesin görebileceği bir yerde dans etmeye ve çok kenarlarda kalmadan her zaman pisti ortalamaya dikkat edin. Dilerseniz bir anons yaparak kişilerin pistin çevresinde bir halka oluşturmasını da isteyebilirsiniz. Böylece özenle hazırladığınız bu ilk dansı tüm misafirlerinizle paylaşmış olursunuz.

4. Düğünden önce dansınızı düğün ayakkabınızla ve varsa gelinliğinize benzer bir kıyafetle mutlaka tekrar edin.

5. Fotoğraf ve kamera ile çekecek olan kişiye koreografinizde yer alan güzel figür ve pozları kaçırmaması için uyarın. Ayrıca dansınız esnasında size odaklanmasını belirtin. Çok yakın çekimde yaparak yüzünüze odaklanmak yerine boydan çekim yapmasını isteyin. Aksi taktirde hazırlamış olduğunuz dans, kamerada veya fotoğrafta belli olmayacaktır.

6. Son olarak gülümseyin ve dansın keyfini çıkarın! Hata bile yapsanız gülümseyin. Çünkü inanın bunu orada kimse fark etmeyecektir. Yeter ki yüzünüzden gülücükler eksik olmasın.

False