GeriEtkinlikler ETİ Çocuk Tiyatrosu ile “Çizmeli Kedi”
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

ETİ Çocuk Tiyatrosu ile “Çizmeli Kedi”

ETİ Çocuk Tiyatrosu ile “Çizmeli Kedi”

Sezonu "Çizmeli Kedi" ile açıyor.

11 yıldır Türkiye’nin 81 ilini birçok kez dolaşarak, 1 milyondan fazla çocuğa tiyatro sevgisi aşılayan ETİ Çocuk Tiyatrosu, 2011-2012 sezonunda yeni oyunu “Çizmeli Kedi” ile tüm Türkiye’de çocukların kültürel gelişimlerine ışık tutmaya devam ediyor.

Hayata geçirdiği projelerde sürdürülebilirliğe önem veren ETİ’nin, 11 yıldan bu yana Türkiye’nin ve KKTC’nin dört bir yanında çocuklar ile ücretsiz olarak buluşturduğu ETİ Çocuk Tiyatrosu, 2011–2012 sezonunda yeni oyunu “Çizmeli Kedi” ile perdelerini açtı.

Fransız yazar Charles Perrault'un eserinden, Gülen İpek Abalı tarafından uyarlanan, yönetmenliğini Ünsal Sicilli’nin, müziklerini Caner Anar’ın yaptığı “Çizmeli Kedi” oyunu, sıradan bir kedinin değirmencinin en küçük oğluna miras kalmasıyla başlıyor.

Bir çift çizmeyle hayatı renklenen ve zekasıyla kendisini Kral’a sevdiren Çizmeli Kedi, aynı zamanda Prenses ile Değirmencinin Oğlu’nun mutluluğuna yardım ederek sıradan bir kedi olmadığını kanıtlıyor. Çizmeli Kedi’nin maceralarını ve yaptığı iyilikleri konu alan oyun, hem çocuklara hem de ebeveynlere önemli öğretilerle birlikte eğlenceli bir dille sunuluyor. Oyunda, kedisinden başka hiçbir şeyi olmayan birinin, hayal bile edemeyeceği bir hayata sahip olması ve bunu sadece kedisinin yardımıyla başarması anlatılırken, hayvan sevgisinin önemi de vurgulanıyor. “Çizmeli Kedi” çocukların ve ebeveynlerin ilgisini her an dinamik tutan temposu, kurgusu, müzikleri ve diğer tüm sürprizleriyle keyifle izlenecek bir oyun.

Adres: İstanbul Doğuş Üniversitesi Kültür Merkezi / 21 – 29 Ocak / 12.00 – 14.30
Eskişehir Sinema Anadolu / 2 – 5 Şubat / 12.00 – 14.30  

www.etietieti.com

False