GeriKişisel Bakım Estetikte Altın İğne Devri!
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Estetikte Altın İğne Devri!

Estetikte Altın İğne Devri!

Yıllar geçse de cildini hep canlı ve genç tutmak isteyenlere müjde!

Yıllar geçse de cildini hep canlı ve genç tutmak isteyenlere “altın iğne” müjdesi! Japon bilim adamlarının uzun yıllar üzerinde çalıştığı altın iğne tedavi yöntemi artık Türkiye’de de uygulanıyor.

Cildin gençleşmesinde acısız ve mucizevi sonuçlar doğuran yöntem, aynı zamanda yüzde ve vücudun farklı bölgelerindeki leke ve çatlakları da yok ediyor.

Yanma Riski Yok

Türkiye'de yeni uygulanmaya başlanan “Intracel Fraksiyonel RF Tedavisi” ile ilgili bilgi veren Opr. Dr. Ümit Yaşar Çelemli, altın iğnelerle cildin altına etki edildiği için ciltte herhangi bir yanma hissinin duyulmadığına dikkat çekiyor.

Yöntemde, iletim yeteneği yüksek olduğu için mikro iğneciklerin altından yapıldığını anlatan Çelemli, uygulama sırasında cildin üst tabakasını uyaran bu altın mikro iğneciklerin, alt tabakaya da inerek sıkılaşma ve toparlama sağlayacak bölgeye radyo frekans enerjisi verdiğini söylüyor ve devam ediyor:

“Bir anlamda cildi kandırarak kendisini yenilemesi için uyarıyoruz. Cilt burada hemen kendini iyileştirme sürecine giriyor ve yüzeyi onarmaya başlıyor. Başka bir anlatımla bu yöntemle cilt dokusunun altındaki kollajen lifleri uyarılıyor ve yenilenmeleri sağlanıyor. Cildin altında kontrollü hasar yaratarak kollajeni yenileyen tüm sistemler, aslında lifleri uyarmak için çeşitli cihazlarla cildin üzerinden altına bir enerji akımı verirler. Ancak bu yöntemin diğerlerinden farkı, hem mikro iğneciklerle cildin yüzeyinden değil, 2 milimetre kadar içine girilerek enerji verildiği için hedef liflere daha yakın çalışması hem de iğnecikler altın olduğu için enerji iletiminin mükemmel sağlanması.”

3-4 Gün Sonra Sonuçlar Beliriyor

Kremle lokal anestezi uygulanarak yapılan yöntemin, alın bölgesinde botoks etkisi yaratarak çizgileri tamamen yok ettiğini anlatan Çelemli, uygulamanın süresinin çalışılan bölgeye göre değiştiğini, yüz bölgesi için 25-30, küçük yaralar için 10-15 dakikanın yeterli olduğunu, derin çatlaklarda ise sürenin uzadığını söylüyor.

Her yaştan insana uygulanabilen yöntem özellikle 35-45 yaş arasında daha çok lekeler, lifting, akne izleri; 45 yaş üstüne ise bunlara ilaveten kırışıklıklarda tercih ediliyor.

Uygulama sırasında ciltte yüzeysel ve hafif bir kanama meydana gelebileceğini ancak bunun hiçbir şekilde kabuklanma veya iz oluşumuna yol açmadığını vurgulayan Çelemli, “Kızarıklık 3-4 saat içinde büyük ölçüde hafifler. Sonuçlar 3-4 gün içinde cilt doku kalitesinin artmasıyla başlar ve ilk hafta sonundan itibaren belirginleşmeye başlar. En iyi sonuçlara 30-45 gün içinde ulaşılır” şeklinde açıklama getiriyor.

A.A.

False