GeriKişisel Bakım Erkekleri Stresten Kurtaran Trend
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Erkekleri Stresten Kurtaran Trend

Erkekleri Stresten Kurtaran Trend
Abone Olgoogle-news

Erkekler için stres atmanın tek yolu futbol değil.

Erkekler için stres atmanın tek yolu futbol değil artık. Estetik Uzmanı Dr. Gül Fennibilek hem erkekleri hem de kadınları şaşırtacak açıklamalarda bulundu.

Adana’daki bir estetik merkezinin sahibi olan Dr. Gül Fennibilek, kişisel bakım, dermokozmetik kullanımı ve medikal estetik işlemleri için gelen müşterilerini gözlemlediğini ve estetik amaçlı bakım yaptırma konusunda özellikleri erkeklerin sayısının arttığını belirtiyor.

Erkeklerimiz Metroseksüelliğe Alışıyor

Günümüzde özellikle iş dünyasında bireylerin kendi gösterme aracı bilgiden daha öte bir yere ulaşıyor. Kişisel bakım ve şıklık aranılan öncelikli nitekiler arasındaki yerini aldı bile. Birçok iş ilanında “Presantable” olma koşulu var. Bu gerçeklikten yola çıkan Dr. Fennibilek, erkeklerin kişisel bakıma yönelmesini şöyle açıklıyor:

“Tüm toplum bireyleri iş, sosyal vet özel yaşantısında öne çıkmak, takdir görmek vet sevilmek ister. Bunun için elbette öncelikle karakter özellikleri önemli. Ancak en hızlı duyu organımız gözlerimiz. Göz algıladığı ilk şeyi yani görüntüyü beyne iletir. Beyin bu görüntü hakkındaki fikirle diğer özelliklere bakar ya da hiç bakmaz. Dolayısıyla iş dünyası ve ikili ilişkilerde dış görüntü ve imaj denilen olgunun oynadığı rolü göz önünde bulundurursak erkeklerin son yıllarda bakımlarına ilgi göstermesi hiç de şaşırtıcı değil. Ayrıca stres atmanın başında gelen spor yapma ile kişisel bakım düzenli olarak yapıldığında, yoğun tempodan kaynaklanan gerginlik azalacak, dolaşım düzenlenecek, sağlıklı ve temiz bir görüntü sağlanacak. Bu da erkekleri stresten uzaklaştırıyor,” (DHA)

False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle