GeriErgen Sağlığı Ergenlerin cinsel mitleri
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Ergenlerin cinsel mitleri

Ergenlerin cinsel mitleri
Abone Olgoogle-news

Gençler cinsellikle ilgili her şeyi bildiklerini zannediyorlar ama...

İşte gençlerin cinsellik konusunda doğru bildiği yanlışlar


Adet kanı kirlidir. Adet olmak hastalanmaktır

Ergenlerin cinsel mitleri

Adet olmak çok sağlıklıdır, kadınlar adet oldukları zaman ‘hasta’ değillerdir. Adet kanı rahim iç tabakasının kendini vajinadan dışarı bırakmasıdır ve kirli değildir sadece fiziksel bir işlevdir, sağlıklıdır. Adet döneminde normal hayat devam eder, her ay hastalanıyorum bilinci gençlerin adet döngüsüne olumsuz yaklaşmasına neden olur. Adet sürecinde hijyene dikkat edilmelidir, bununla beraber rahatlıkla duş alınabilir, ev işleri, günlük etkinlikler devam edebilir ve hatta denize bile girilebilir.


Ereksiyon daima istemli oluşur. Ereksiyon istenen her durumda olmalıdır

 

Ergenlerin cinsel mitleri

Ereksiyon her zaman istemli oluşmaz. Bazen istense de oluşmaz…Örneğin yorgunluk, stres, takıntılar ya da hastalıklar sürecinde istensed e oluşmayabilir çünkü; sertleşme, sinir hücreleri ve penise kan taşıyan damarlarının birbiriyle uyumlu çalışmasıyla oluşur. Yani fiziksel ve ruhsal sağlık ereksiyon içn önemlidir. Duygusal, fiziksel, cinsel uyarılar sonucu penisin damarsal yapısı kan pompalarak büyür ve ereksiyon oluşur. Özellikle ergenliğin ilk yıllarında büyümeye bağlı olarak istemsiz kontrol dışı sertleşmeler olur ki bunlar uygun olmayan ortamlarda oluşmuşsa ergenleri zor durumda bırakabilr.


Kızlık zarı varsa gebelik olmaz

Ergenlerin cinsel mitleri

Penisin vajinaya girmediği ya da vajinanın dışına boşaldığı durumlarda da spermler vajinaya girebilir ve bekleyen bir yumurta varsa bulup dölleyebilir, yani gebelik oluşabilir. Kızlık zarı vajinanın girişini kapatan bir zar değildir, ortası boştur ki hatırlayın adet kanı vajinadan dışarı bırakılır.


Mastürbasyonu sadece erkekler yapar

 

Ergenlerin cinsel mitleri

Mastübasyonu her iki cinsiyette yapar ve doğal ve sağlıklı cinsel doyum yoludur.


Eşcinseller görünüşünden anlaşılır

Ergenlerin cinsel mitleri

Eşcinselleri diğer insanlardan ayıran herhangibir fark yoktur. Daha feminen ya da maskülen davranan insanların eşcinsel olma ihtimalleri sadece bir ihtimaldir, aynı ihtimal herşeyiyle kadın ya da erkek olarak görülen herkes için geçerlidir. Eşcinsellerin cinsel yönelimleri farklıdır. Diğer yönlerden heteroseksüllerden ayırt edilemezler.


Vajinanın dibine kadar ulaşabilecek kadar penis boyu kadına daha çok zevk verdiği için penis boyu büyük olmalıdır

Ergenlerin cinsel mitleri

Vajinanın dış kısımdan itibaren içeriye doğru sadece üçte birlik bölümünde sinir hücresi vardır yani sadece dış kısmı hazza duyarlıdır. İç kısımlarına doğru sinir hücresi yoktur. Bu durumda penis boyunun büyük olması ya da vajinanın sonuna kadar penisin ulaşmasının kadının zevk almasıyla hiç ilgisi yoktur.

False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle