GeriEtkinlikler Engelleri kaldırmayı amaçlayan bir ritim gösterisi
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Engelleri kaldırmayı amaçlayan bir ritim gösterisi

Engelleri kaldırmayı amaçlayan bir ritim gösterisi

Tepe Nautilus, 30 Kasım Dünya Engelliler Günü’ne özel etkinlik düzenliyor.

Tepe Nautilus, Dünya Engelliler Günü’ne özel Engellerin Ötesinde Derneği işbirliğiyle 30 Kasım’da ‘Bremen Mızıkacıları Perküsyon Grubu ve Dostları’ Ritim Gösterisi'ne ev sahipliği yapıyor.

Farkındalık yaratarak engellilerin sosyal yaşamın içinde yer almasını amaçlayan ritim gösterisini Engellerin Ötesinde Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Yaşar Morpınar yönetiminde zihinsel engelli gençlerden oluşan ‘Bremen Mızıkacıları Perküsyon Grubu ve Dostları’ sunacak. 

Engellilerin yapamadıkları ile değil, yapabildikleri ile anılmalarına yardımcı olmayı hedeflediklerini belirten Yaşar Morpınar, yaşamın her alanında engellilerin erişiminin kolaylaştırılması için çaba harcamak gerektiğini söylüyor. Toplumun engellilerle ilgili bilgilendirilmesi, aydınlatılması ve topluma bunun için yol gösterilmesi gerektiğine inandıklarını vurgulayan Yaşar Morpınar, özellikle ritim konserleriyle toplumsal farkındalık konusunda önemli adımlar attıklarını ifade ediyor.

Tepe Nautilus etkinlik alanında 30 Kasım 2013, Cumartesi günü saat 14.00’da başlayacak ‘Bremen Mızıkacıları Perküsyon Grubu ve Dostları’ Ritim Gösterisi tüm ziyaretçiler tarafından izlenebilecek.

Tarih: 30 Kasım 2013

Saat: 14.00

Yer: Tepe Natulius Alışveriş Merkezi 

False