GeriEtkinlikler En ucuz uçak bileti 20 hafta önce alınıyor
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

En ucuz uçak bileti 20 hafta önce alınıyor

En ucuz uçak bileti 20 hafta önce alınıyor

Rapora göre rezervasyon için "Şubat" en uygun ay...

Milyonlarca uçuşun titizlikle analiz edildiği raporda, seyahatseverlere uçak biletlerinin en uygun olduğu zamanları yakalama fırsatı sunuyor.

Bilet almadan birkaç ay önce araştırmaya başlamak ve değişen uçak bileti fiyatlarından haberdar olmanın büyük önem taşıdığını belirtiyor. “fiyat alarmı” özelliği sayesinde takip ettikleri uçak biletinin fiyat değişikliğinden anında haberdar olup uygun fiyata seyahat edebiliyor.

Türkiye Pazarlama Müdürü Murat Özkök; “Rezervasyon İçin En Uygun Zaman raporumuzla seyahatseverlerin hayatını kolaylaştırmaya devam ediyoruz. Türkiye’deki seyahatseverler, seyahatten ortalama 6-8 hafta önce rezervasyon yapıyor, ancak raporumuzda da belirttiğimiz gibi seyahatseverler seyahatten ortalama 20 hafta önce rezervasyon yaparak yaklaşık %14 tasarruf edebiliyorlar. Türk seyahatseverler “son dakikacılık” özelliklerini hala devam ettirseler de, genç popülasyon ve teknolojinin hayatımıza girmesiyle, bu özelliğin de değiştiğini söyleyebiliriz.”

En ucuz uçak bileti 20 hafta önce alınıyor

REZERVASYON İÇİN “ŞUBAT” EN UYGUN AY

Türkiye genelinde uçak biletini 20 hafta öncesinden alarak ortalama %14 tasarruf etmek mümkün. Ayrıca seyahatseverler Ocak, Şubat, Kasım ve Aralık aylarındaki rezervasyon fırsatlarından yararlanarak uçak biletlerini alırken % 16 daha az ödeyebilir.

Kış aylarında seyahat etmeyi tercih edenler için ise Şubat, en uygun ay. Bu ayda, seyahatseverler yaklaşık %16 tasarruf edebilir. Ayrıca “Rezervasyon İçin En Uygun Zaman” raporuna göre, Şubat ayından sonra en uygun aylar sırasıyla; Ocak, Kasım ve Aralık. Seyahat etmek için en popüler olan yaz sezonunda Ağustos, Temmuz, Eylül ve Ekim aylarında uçak fiyatlarının daha yüksek olması sebebiyle yaz tatili için Haziran ayını değerlendirmek seyahatseverlerin tasarruf etmesini sağlıyor.

Seyahat planlarını önceden yapmayı tercih eden seyahatseverler için düşük maliyetli havayolları daha uygun fiyatlar sunabilir. Düşük maliyetli havayollarında biletler seyahat tarihinden 20 hafta önce alındığında yaklaşık % 19 tasarruf edilebilirken, tarifeli havayollarında en uygun fiyatlı biletler yaklaşık 12 hafta öncesinde bulunabiliyor.

En ucuz uçak bileti 20 hafta önce alınıyor

YURT DIŞI SEYAHATLERİNDE BİLETLERİNİZİ 4 AY ÖNCEDEN REZERVASYON YAPTIRIN!

Rezervasyon İçin En Uygun Zamanlar raporuna göre, özellikle yurt dışı planlarını 4 ay öncesinden planlamak tasarruf etmeyi sağlıyor.

Türkiye’den Rusya’ya, İngiltere’ye ve Amerika’ya uçuşlarda en uygun fiyatlar için seyahat tarihinden 20 hafta önce rezervasyon yaptırılması gerekiyor. Ayrıca Fransa, Almanya, İngiltere, İtalya ve Hollanda gibi ülkelere uçuştan 16 ile 19 hafta arasında rezervasyon yapmak, yüzde 20 üzerinde tasarruf ettirebiliyor. İspanya’ya ise; Ocak ayında seyahat ederek yüzde 24 tasarruf sağlamak mümkün. En uygun aya karar veren seyahatseverler, daha da fazla tasarruf için tüm ay özelliğini kullanarak, o ay içerisindeki en ucuz uçak biletini kolayca görüntüleyebilir.

EN UYGUN FİYATLARI “FİYAT ALARMI” İLE TAKİP EDİN!

Bilet almadan birkaç ay önce araştırmaya başlamak ve değişen uçak bileti fiyatlarından haberdar olmanın büyük önem taşıdığını belirtiyor. “fiyat alarmı” özelliği sayesinde seyahatseverler takip ettikleri uçak biletinin fiyat değişikliğinden anında haberdar olup uygun fiyata seyahat edebiliyor. Kullanıcılar seyahat etmek istedikleri destinasyonu ve tarihi kaydederek, fiyat alarmı kurabiliyor ve bilet fiyatı düştüğünde e-posta veya mobil uygulama yoluyla anında haberdar olabiliyor.

False