GeriEtkinlikler En itibarlı hazır giyim şirketleri açıklandı
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

En itibarlı hazır giyim şirketleri açıklandı

En itibarlı hazır giyim şirketleri açıklandı
Abone Olgoogle-news

İşte, TİE sonuçlarına göre Türkiye'nin en itibarlı hazır giyim şirketleri...

İtibar Atölyesi adına İstanbul Ticaret Üniversitesi akademik denetiminde XSIGHTS araştırma şirketi tarafından gerçekleştirilen Türkiye İtibar Endeksi’nin 2013 sektör sonuçlarının açıklanmasına başlandı. Bu kapsamda detaylı olarak mercek altına alınan ilk sektör hazır giyim sektörü oldu. Türkiye İtibar Endeksi 2013 sonuçlarına göre; hazır giyim sektörünün en itibarlı şirketleri sırasıyla; LC Waikiki, Sarar ve DeFacto olarak sıralandı. Bu şirketleri, Koton, Kiğılı ve Mavi takip etti.

İtibar Atölyesi adına İstanbul Ticaret Üniversitesi akademik denetimi ve uluslararası araştırma şirketi XSIGHTS tarafından gerçekleştirilen Türkiye İtibar Endeski (TİE) sonuçlarına göre; Türkiye’nin en itibarlı hazır giyim şirketleri belirlendi. LC Waikiki, yapılan araştırmada en itibarlı şirket olurken, ikinci sırayı Sarar, üçüncü sırayı ise DeFacto aldı.

Xsights Genel Müdürü Çiğdem Penn, “Sektörel itibar puanlarına bakıldığında, hazır giyim sektörü 2013 yılında 5,398 T.İ.E. puanı ile sektörler arasında üçüncü sırada yer aldı. 2012 yılı sonuçlarıyla karşılaştırıldığında ise T.İ.E. puan ortalamasını artıran hazır giyim sektörü, verimli itibar puanı ile son 3 yıldır istikrarlı gidişini sürdürdü. Araştırma kapsamında gerçekleştirilen saha çalışmasına katılan kişilere, ‘Sizce Türkiye’de hazır giyim sektörünün en itibarlı birinci/ikinci/üçüncü şirketi hangisidir?’ soruları soruldu. Örneklemi oluşturan kişilere seçenek sunulmadan, serbest bir şekilde yanıtlarını telaffuz edebilme imkanı verildi. Deneklerin herhangi bir etki altında bırakılmadan vermiş oldukları yanıtlar ile objektif bir sonuç elde etmek amaçlandı” diye konuştu.

“Türkiye İtibar Endeksi saha çalışması, Türkiye'nin 26 alt bölgesindeki illerde gerçekleştirildi. Örneklem olarak belirlenen kişilerle hanelerde yüz yüze gerçekleştirilen araştırmada, şirketlerin algı puanları da ölçümlendi” diyen Çiğdem Penn, “TİE hazır giyim sektörü ölçümlenen algı kriterlerinde Türkiye'deki en itibarlı şirketler 10 üzerinden 8.46 puan aldı” dedi. 

Penn, “Hazır giyim sektöründe itibarlı bulunan şirketler ticari gücün yüksek olması, üstün hizmet ve ürün kalitesi sunması, profesyonel ve nitelikli çalışanlarının olması kriterlerinde en yüksek başarıyı yakalamaktadır. Şirketler, algı kriterleri bazında değerlendirildiğinde en başarılı performansı Mavi ve Sarar sergilerken; LC Waikiki hızla büyüyen marka, DeFacto profesyonel ve nitelikli çalışanları olan marka, Koton üstün ürün ve hizmet kalitesi sunan marka ve Kiğılı köklü ve sağlam marka algısı ile öne çıkmaktadır. ” diye konuştu.

TİE HAKKINDA

Türkiye İtibar Zirvesi gibi önemli projeleri de ülkemize kazandıran İtibar Atölyesi adına İstanbul Ticaret Üniversitesi’nin akademik denetiminde ülkemizin önde gelen uluslararası araştırma şirketi XSIGHTS tarafından “İnşaat”, “Otomotiv”, “Hazır Giyim”, “Beyaz Eşya”, “Bankacılık”, “Gıda”, “Enerji”, “GSM”, “Elektronik Eşya”, “Sigorta”, “Ulaşım” ve “Eğitim” sektörleri özelinde yapılan ve en itibarlı şirketlerin belirlendiği Türkiye İtibar Endeksi sonuçları her yıl açıklanmakta ve iş dünyası tarafından sektörlere gelecek vizyonlarını planlamada bir yol gösterici olarak gösterilmektedir.

Türkiye İtibar Endeksi 2013 sonuçlarına göre hazır giyim sektörü ilk 6

En itibarlı hazır giyim şirketleri açıklandı

False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle