GeriAlışveriş En Büyük Bebek Evi
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

En Büyük Bebek Evi

En Büyük Bebek Evi

23 Nisan'da İstanbul Oyuncak Müzesi'ne...

İstanbul Oyuncak Müzesi 6. yaşına girerken pek çok yeni eseri de müzeye kazandırmanın mutluluğunu yaşıyor. En büyük bebek evi de bu müzede! Dünyadaki oyuncak müzelerinde bulunmayan nice nadide eser İstanbul Oyuncak Müzesi’ni alanında en üst sıralara taşıyor.

Oyuncak Müzeleri’nde sergilenen eserler arasında en değerli olanlardan biri, “dollhouse” olarak adlandırılan bebek evleridir. Avrupadaki şatoların, konakların odalarını süsleyen eşyaların minyatürlerinden oluşan bebek evlerinin yapımında, genellikle ahşap malzeme kullanılır. Hayranlık uyandıran ayrıntıları ve kırılgan yapıları nedeniyle bu oyuncakların günümüze kadar sağlam kalmaları adeta bir mucizedir. İstanbul Oyuncak Müzesi 23 Nisan günü bebek evlerinin en büyük ve en zengin örneklerinden birini ziyaretçilere sunuyor.

23 Nisan günü müzede ziyaretçileri hem yeni eserler hem de farklı etkinlikler bekliyor. Günümüzde artık oynanmayan sokak oyunlarını bugünün çocukları ile tanıştırmaya hazırlanan etkinlikler arasında “Topaç Çevirme Atölyesi”, “Halka Oyunu” ve “ Çivili Futbol” oyunu yer alıyor.

www.istanbuloyuncakmuzesi.com

False