GeriSağlık Elektronik eşyaları bekleme modunda bırakmayın
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Elektronik eşyaları bekleme modunda bırakmayın

Elektronik eşyaları bekleme modunda bırakmayın
Abone Olgoogle-news

Elektromanyetik kirlilikten korunmanın 10 yolu!

Tüm ailemizi özellikle de çocuklarımızı olumsuz yönde etkileyen elektromanyetik kirlilikten bazı basit ama etkili yöntemle korunmak mümkün. Bir doğal tedavi yöntemi olan biorezonans ile de bu kirlilikten arınarak, vücudun dengesi korunabilir.

Vücudumuzun kaldıramayacağı kadar elektromanyetik kirlilik oluşturduğu hücresel stres nedeniyle birçok hastalığa davetiye çıkartır. Cep telefonu, uçak, metro, mikrodalga fırın ya da saç kurutması kullanıyor, kablosuz internet ağı içinde yaşıyorsak ailemizin en fazla da çocuklarımızın bağışıklık sistemi ciddi risk altındadır.

Elektromanyetik arınmayı sağlamamız için dikkat etmemiz gerekenler

 1. Kaktüs: Kaktüs bitkisi televizyon, bilgisayar, telefon gibi radyasyon yayan maddeleri yüzde 80 dolaylarında engeller. Evimizde kaktüs yetiştirerek, tüm ailemizin radyasyondan korunmasını sağlayabiliriz. Kaktüs ne kadar büyükse o kadar radyasyon emme kapasitesi vardır. Ancak bitkiler geceleri bizim gibi havadaki oksijeni alarak karbondioksit verdiklerinden geceleri yatak odalarımızda bulundurmamamız gerekmektedir.
 2. Kuvars kristali: Zihinsel konsantrasyonu da arttıran kuvars kristali, evimize elektromanyetik arınmayı getirebileceğimiz özellikte bir taştır. Kuvars kristalini de tıpkı bitki gibi düşünerek, geceleri yatak odalarımızdan çıkartmamızda fayda vardır.
 3. Gökdelen değil, az katlı: Ev alırken veya kiralarken seçimimizi gökdelenlerden değil, az katlı evlerden yana kullanalım. Gökdelenler çok fazla elektromanyetik alan yüklüdür. Ne kadar yukarıda ise o kadar elektriksel alan çeker. Evimizin bahçeli ve diğer evlere fazla yakın olmaması olumlu etkenlerdir.
 4. Çocuk odaları: Elektromanyetik kirlilik konusunda bizden çok daha hassas bir yapıya sahip olan çocuklarımızın odalarını da bu bilinçle düzenlemeliyiz. Çocuk odalarında TV, klima, cep telefonu, bilgisayar bulunmamalıdır. Bu aygıtlar arada duvar bile olsa, eğer çocuğumuzun yatağının baş kısmına yakınsa etkileyebilir. Çocuk odaları elektrikli aletlerin çok olduğu salon ve mutfaktan uzak olmalıdır.
 5. Jeneratör: Evimizde jeneratör kullanımından kaçınmanın yanı sıra yakınlarımızda (büyük marketlerin arka jeneratörleri gibi) kullanılıyorsa risk altında olduğumuzun bilincinde olmalıyız. Ev seçiminde olumsuz bir kriter olarak görmeliyiz. Eğer evimizi değiştirme imkanımız yoksa en azından çocuk odalarını jeneratörden uzak tutmalıyız.
 6. Elektrik yerine pil: Doğal yoldan ikamesi olan solaryum, elektrikli battaniye, elektrikli tıraş makinesi, yürüyen merdiven, bebek telsizi vb. gibi tüm elektrikli aletleri yaşamımızdan çıkartmaya çalışalım. Elektrik yerine pil ile çalışan cihazları tercih edelim.
 7. Cep telefonlarının zararlarını azaltabiliriz: Cep telefonları en önemli radyasyon kaynaklarından biridir. Alacağımız bazı önlemlerle bunu azaltabiliriz. Mümkün olduğunca kulağımıza dayamadan kablolu kulaklık ya da hoparlör seçeneğiyle kullanalım. Bluetooth seçeneğini tercih etmeyelim. Cep telefonunu az çeken değil, çok çeken yerlerde kullanalım. Radyasyonu azaltan cep telefonu kılıflarını kullanabiliriz. Çocuklarda beynin gelişimi devam ettiğinden çok daha fazla risk altında oldukları bir gerçektir. Çocuklarımıza asla cep telefonu kullandırmayalım.
 8. Yoğurt: Yoğurt tam bir şifa kaynağıdır. Her gün 1 kase yenilmelidir. Özellikle elektromanyetik kirliliğe daha fazla uğrayan mühendis, teknisyen, hostes gibi meslek grubundakiler bolca yoğurt tüketmelidir.
 9. Bekleme modunu kullanmayalım: Televizyon, elektrikli radyo gibi cihazları bekleme modunda tutmayalım. Tam olarak prizden çıkartalım.
 10. Bilgisayar: Evimizdeki bilgisayarımız için kablolu internet ağını tercih edelim. Kablosuz internet ağları çok daha fazla radyasyon yayarlar. Bilgisayar kullanırken arada mola verip, bilgisayarımızı kapatmayı ihmal etmeyelim. Çocuğumuzu ise kesinlikle bilgisayarlı ortamdan uzak tutalım.

Biorezonans Uzmanı
Dr. Sinan Akkurt 

False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle