GeriEtkinlikler “Eksiği olmayan fazlası olan çekirdek bir aileyiz”
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

“Eksiği olmayan fazlası olan çekirdek bir aileyiz”

“Eksiği olmayan fazlası olan çekirdek bir aileyiz”

Pınar Aylin’den cesur açıklamalar!

Pınar Aylin son zamanlarda neler yapıyor diye merak ettik ve kızı Maya ile birlikte keyifli bir söyleşi gerçekleştirdik. Pınar Aylin çekime nişanlısı Süleyman Bey ile geldi. Gayet rahat ve samimi tavırlarıyla dikkat çeken Süleyman Bey, ekibimizin bir parçası gibi oldu ve bizlerle birlikte çalıştı. İşte Pınar Aylin’le çok özel bir söyleşi…

Son zamanlarda neler yapıyorsunuz?

Son zamanlarda zamanımı Hit 70’ler isimli yeni albümle ilgili çalışmalara ayırıyorum. Bu benim 8. albümüm. Kariyerim için çok özel bir iş bu. İlk defa konsept bir işe imza atıyorum. İçerisinde benim için özel olan ve bana mutluluk veren şarkıların olduğu bir albüm. Albümüm tamamının alt yapıları Berlin’de 54 kişilik bir müzisyen ordusunun çalışmaları ile hazırlanmış özel bir çalışma.

Bu albümün bu kadar özel hazırlanması ne kadar bir süreci kapsıyor?

Bu albümün hazırlıkları 1,5 yıl sürdü. 2010 yazında başlayıp, 2011 sonuna yetiştirebildik albümümüzü. Çünkü alt yapılarla ilgili o kadar uzun soluklu çalışmalar yaptık ki ancak bu kadar zamanda tamamlanabildi albümümüz. Berlin’de çalıştığımız müzik direktörüm Ünal Yüksel, orada ödüller almış, çok tanınmış bir müzik adamı. Parçalar, Berlin Filarmoni sanatçılarının içerisinde bulunduğu çok önemli müzisyenler tarafından aylarca canlı olarak kaydedildi. O yüzden bu kadar çok uğraştık. Yani nakış gibi işlenmiş, çok özenle çalışılmış bir albüm oldu. Aslında biraz deli işi diyebiliriz (gülüyor). Ama elime aldığımda içimin çok rahat olduğu bir çalışma. Umarım yerini bulur.

Albüm dışında nelerle ilgileniyorsunuz?

Albüm ve albümün konseptine uygun bir sahne çalışması hazırlıkları içerisindeyiz. Bu konser çalışmaları için her şey o kadar yolunda ve iyi ilerliyor ki, benim hazırlıklarım, müzikal alt yapı, kostümler, koreografilerim vs. Amacımız biraz daha zenginleşmiş bir sahne şovuyla sevenlerimin karşısına çıkmak. Ayrıca ikinci klip için hazırlıklar başladı.

“HER YIL ALBÜM ÇIKARMAK BANA GÖRE DEĞİL”

Bir süredir sizi ara ara ekranlarda görüyoruz.

Aslında verilmiş bir ara yok. 1,5 yıllık hazırlık süreci çok yoğun geçti. Berlin’de çalışılıyor olması sanki sosyal hayattan bile kopardı beni. O nedenle ara vermedim çok uzun süre yurt dışında çalıştım.

Tabii ülkemizde 6 ayda albüm yapıldığı için bize sizin ortalıklarda olmayışınız garip geldi.

Her yıl albüm yapan sanatçılar var. Ama ne derece doğru olduğunu değerlendirecek olursam, bu bana göre değil. Çünkü küçük değişiklikler dışında hepsi birbirinin aynısı gibi geliyor bana. Kalıcılık adına aceleci olmamak gerekiyor.

Türkiye’de magazin basını sizce nasıl? Yıllardır bu piyasada olan bir sanatçı olarak değerlendirmenizi istesem...

Bu soruya vereceğim cevap size ilginç gelebilir. Benim magazin basınında çok iyi anlaştığım ve hatta güvendiğim arkadaşlarım var. Bazen arayıp yaptığımız röportajlarla ilgili “Bu konuda biraz hassasiyet gösterip, üslubuma dikkat ederek ona göre yazabilir misiniz?” dediğimde buna dikkat eden arkadaşlarım var. Bu durum da bana güven veriyor tabii.

Magazin basınından memnun bir sanatçı görmek güzel.

Sıkıntılar olmuyor mu? Tabii oluyor. Ama her mesleğin içerisinde oyunu bozanlar oluyor. Ben genel olarak magazin basınından arkadaşlarımı seviyorum ve savunuyorum. Çünkü bana karşı yaklaşımları her zaman gayet iyiydi.

Tabiri caizse boyunuz kadar kızınız var. Nasıl bir duygu bu?

Bu çekimde boyum kadar bir kızım olduğunun farkına vardım. Çok keyifli ve bir o kadar da eğlenceli bir durum bu. İki arkadaş gibi poz verip, kikir kikir olmak harikaydı.

“Eksiği olmayan fazlası olan çekirdek bir aileyiz”

Nasıl bir çocuk Maya?

Çok ılımlı, olumlu ve pozitif bir çocuk. Kendi kızım diye söylemiyorum ama Maya çok iyi huylu bir çocuk. Ben verdiğim tüm emeklerin çok iyi bir şekilde geri dönüşünü alıyorum. Haliyle bu bir anne için harika bir duygu. Hele veli toplantılarında öğretmenlerinden duyduğum sözler beni inanılmaz mutlu ediyor. Her anne gibi dua ediyorum, “Hep böyle devam etsin, Allah bahtını güzel etsin” diye.

Artık bir genç kız olmaya başlamış. Değişimler yaşıyor musunuz? Tavırlarında, isteklerinde...

Maya yaşıtlarına göre uzun boylu ve yapılı bir çocuk. Aslında 2012 Şubat ayında 10 yaşına giriyor. Henüz ergenlik dönemine girmedi. Yapısı itibariyle ergen bir genç kız gibi görünüyor. Anlayacağınız henüz bizde değişimler başlamadı. Birkaç yıl içerisinde değişimler başlayacaktır. Ama biz Maya ile o kadar çok her şeyi konuşup paylaşıyoruz ki, o dönemi de en yumuşak haliyle atlatacağımıza eminim.

“EVLİLİK PLANLARI VAR”

Bekar bir anne olmak zor mu?

Vallahi ben kendimi bekar bir anne olarak görmüyorum. Biz eksiği olmayan fazlası olan çekirdek bir aileyiz. Bu imzayla alakalı bir durumsa onun da çözümü kolay.

Planda evlilik var yani...

Tabii planlarımızda evlilik var. Orijinal bir şeyler yapmak istiyoruz sadece. Onu bulunca imza işini halledeceğiz.

Bir daha anne olmak ister misiniz?

Ben bebek delisi bir insanım. Çocuk görünce dayanamıyorum. Bu kadar anaç yapıda bir insan olarak bir yanım çok istiyor yeniden anne olmayı. Ama diğer yanım “Pınar ne yapıyorsun?” diyor. Çünkü ben Maya ilk doğduğunda, özellikle 0-2 yaş döneminde gözü hiçbir şey görmeyen bir anne olmuştum ve ona odaklanmıştım. Benim mesleğimde olan bir insan için bu tip kararlar çok riskli olabiliyor. Şimdi olsa yine aynısını yaparım, biliyorum. Çocuğumun hiçbir şeyini kaçırmak istemiyorum. Ancak kariyerimle ilgili bu kadar çalışma yaparken bu kararı verebilir miyim bilmiyorum. Anlayacağınız kafam çok karışık.

Maya’nın kardeş konusunda düşüncesi nasıl?

Maya da benim gibi çok anaç bir yapıda. Kardeş isteğini dile getiriyor ama ben bilemiyorum. O gücü yine bulabilecek miyim emin değilim.

Boşanmış bekar bir anne olarak yeniden evliliğe bakışınız nasıl?

Şu an 3,5 yıl geçti ve taşlar yerine oturdu. Zaman her şeyin ilacı. Burada zaman ve karşınızdaki insanın tutumu çok önemli. Ben artık korkularımı atlattım.

Maya ile Süleyman Bey’in ilişkileri nasıl?

Onlar inanılmaz iyi anlaşıyorlar. İkisi bir takım gibi hareket ediyorlar. Bazen ikisi bir olup benim üzerime gelebiliyorlar ve benimle uğraşıyorlar. Bir taraftan bu ilişkinin şu haliyle ilerlemesi benim açımdan çok önemli çünkü ikisi de benim için çok değerli. Diğer taraftan ikisinin bir olup benimle uğraşmaları pek iyi olmuyor çünkü 2 kişi karşısında tek kalıyorum.

O zaman sizin bir takım kurmanız lazım. Bir bebekle bu iş çözülebilir.

Bana da öyle geliyor. Bir oğlan lazım gibi (gülüyor).

“ESKİ EŞİMLE GÖRÜŞMÜYORUZ”

Eski eşinizle görüşüyor musunuz?

Biz hiç bir araya gelmiyoruz. Zaten buna gerek yok. Ben onları bir araya getiriyorum, yeterli sanırım bu.

Minyon tipli, İzmirli, sarışın ve güzel bir kadın... Hiç değişmiyorsunuz? Nasıl koruyorsunuz formunuzu?

Bunun sırrını ben bile bilmiyorum. Benim yaptığım tek şey kendime iyi bakmak. Allah’ın verdiği şeye iyi bakmak gerekiyor. Genlerimin avantajlarını kullanıyorum ve bunları uzatmak için elimden geleni yapıyorum. Yediğime, içtiğime ve uykuma dikkat ediyorum. Hatta etrafımdaki insanların pozitif olmasına dikkat ediyorum. Negatif olan hiçbir şeyi hayatımda tutmuyorum. Dostlarımda azdır ama özdür. Ailemle vakit geçirmeyi çok seviyorum.

Kızınızın ya da nişanlınızın içinde olduğu bir çalışma düşünüyor musunuz? Reklam filmi veya klip gibi...

Öyle bir düşünce yok kafamda. Ama hepimizin eğleneceği ve içinde olmak isteyeceği bir proje gelirse neden olmasın. Biz özellikle eğlenceyi ön planda tutuyoruz. Belki o yüzden bu kadar iyi anlaşıyoruz.

Son olarak sizin gibi bekar annelere önerileriniz var mı?

Uçaklarda bile söylenen bir şey var ya, hani “Acil durumlarda maskeyi önce siz takın sonra çocuğunuza takın” diye, o çok doğru. Biz iyi olmazsak onları iyi edemeyiz. Bunu hiç unutmasınlar. Öncelikle kendileri güçlü ve pozitif olsunlar ki çocukları da öyle olabilsin.

Değerli paylaşımlarından ötürü Sevgili Pınar Aylin’e teşekkür ediyoruz.

Röportaj: Pınar Eslek

Fotoğraf: Murat Sargın 

False