GeriEtkinlikler Ekşi Fest 2014
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Ekşi Fest 2014

Ekşi Fest 2014
Abone Olgoogle-news

Ekşi Sözlük'ün 2011'den beri her sene gerçekleştirdiği festival bu sene daha canlı!

Kutsal bilgi kaynağı Ekşi Sözlük'ün 2011'den beri her sene gerçekleştirdiği Ekşi Fest, bu sene daha canlı, daha kapsamlı... Dünyaca ünlü İspanyol asıllı Fransız müzisyen Manu Chao, La Ventura 2014 turnesi kapsamında 21 Haziran Cumartesi günü saat 14.00’da Life Park'ta düzenlenecek olan festivalde sahne alacak. Festivalin diğer ana sahne sanatçıları; Baba Zula, Sattas ve Hakan Vreskala.

Manu Chao

Müziğinde punk, salsa, reggae, ska, rai ve Fransız akımlarının arasında özgürce dolaşan; göç, aşk ve gettolarda yaşam gibi konuları işleyen Manu Chao, Latin Amerika'da ve Avrupa'da yakaladığı başarıyı Me Gustas Tu, Clandestino, La Rumba de Barcelona,Bongo Bong gibi unutulmaz hit parçalarla tüm dünyaya taşıdı. Politik konulara duyarlı duruşunu neşeli ve hareketli müziği ile ifade eden, Türkiye'de sağlam bir dinleyici kitlesi olan Manu Chao, tüm katılımcılara yine unutulmaz bir gece yaşatacak!

Baba Zula

Türkiye'nin belli bir tür içine dahil edemediği ender gruplardan olan Baba Zula, 1996 yılında Tabutta Rövaşata filmine müzik yapmak için kuruldu. 2012 yılına gelindiğinde dünyanın birçok ülkesine gidip müzik elçisi olacaklarından habersizlerdi. Geleneksel halk müziğinden beslenen müzikal köklerimizden aldıklarını çağdaş müzikle birleştiren grup, özgür bir tarz ortaya koyuyor. Türkçe saykodelik müzik yapan grubun sahne performansı da takdire şayan... Dans ve tiyatral öğelerle müziklerini ve düşüncelerini destekleyen Baba Zula, seyirci ile tek vücut olup adeta şamanik bir ayin sunuyor.

Sattas

Root reggae tarzında müzik yapan grup, Orçun Süer ve Derya Eke tarafından 2004 yılında kuruldu. Grubun adı, Jamaika İngilizcesi'nde Satta'dan geliyor. Satta; rahatla, takma, salla gibi manalara gelir. Grup üyeleri Sattas'ı okul olarak nitelendirmektedir. Erdemli, özgürlüklerine düşkün, eşitlikçi, doğaya saygılı, savaşçı bir okuldur bu... Grup, root reggae'nin özünden uzaklaşmadan caz, ska, dub, klasik müzik ve rock formlarını bir potada eritebilmeyi başarır. 2012 yılında çıkardığı ilk albümü ile büyük bir kitleyi yakalayan grup, Ekşi Fest'te eğlenceli performansları ile sevenleri ile buluşacak.

Hakan Vreskala

Hakan Vreskala, 1979'da İzmir'de doğdu. Bornova Anadolu Lisesi'nde kurduğu rock grubundaki baterist kimliğiyle atıldığı müzik hayatı, üniversitede yerini perküsyonlara bıraktı. Stockholm Kraliyet Konservatuvarı'nda dünya müziği eğitimi aldı. 10 yıl önce başlayan İskandinavya macerasında Şivan Perwer, Sabahat Akkiraz, Ferrus Mustafov, Steffan Sundström, Natascha Atlas, Lars Demian, The Ark ve sayısız diğer sanatçıyla turneler ve projelere imza attı. Sokak müzisyenliğinden başlayan kariyeri; 3 sene önce Fatih Akın'ın Duvara Karşı filminin İsveç Devlet Tiyatrosu rejisinde tiyatroya uyarlandığı eserde yaptığı ve kendi seslendirdiği müziklerle şarkıcılığa dönüştü. Hakan Vreskala; Dağılın Lan cinnetinden, Kurdi Nizanim mizahına, Blocket duygusallığından, Her Köyde Bir Deli Var ruhuna; tüm müzikal deneyimlerinin kendini hissettirdiği şarkılarıyla Ekşi Fest sahnesinde...

Ekşi Fest 2014'te ayrıca gün boyu alternatif sahnede; Alpman and The Midnight Walkers, Control+Z, Ekşi Band, Grup Angarya, Kaza Raporu, Mutrib, Sapan, Umut Adan ve Yok Öyle Kararlı Şeyler sahne alacak.

Oyunlar, yarışmalar, sosyal medya ve doğa aktiviteleri ile renkli, eğlenceli, alışılmışın dışında bir festival olan Ekşi Fest 2014'ü kaçırmayın!

Biletler Biletix’te!

Detaylı Bilgi için Lila Events: 0 (544) 330 55 98 - 0 (545) 330 55 98 – 0 (216) 330 55 98

False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle