GeriSağlık Eklem ağrılarının ilacı kemikli et suyu
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Eklem ağrılarının ilacı kemikli et suyu

Eklem ağrılarının ilacı kemikli et suyu
Abone Olgoogle-news

Günümüzün en sık şikayet edilen sağlık sorunlarından biri olan bel, omuz, bilek ve diz ağrılarına yol açan nedenlerin başında aşırı kilo, hareketsiz yaşam şekli ve karbonhidrat ağırlıklı beslenmenin geldiğine dikkat çeken Dr. Sinan Akkurt, bu üç etkenin de birbirini tetiklediğini savunuyor.

Yanlış beslendikçe kilo alıyoruz, kilo aldıkça hareketsizleşiyoruz. Kemik suyu, sakatatlar gibi kemik, kıkırdak, kas ve tendonlarımızın ana ihtiyaç maddelerini unuttuk. Özellikle eklem ağrıları olanların kolajen, kalsiyum ve hiyalüronik asit kazanmaları için kemikli et ve sakatat tüketmeleri gerekir.

Eklem ağrıları aşırı ağırlık kaldırmaya, bilgisayar /televizyon başında saatlerce hareketsiz oturmaya, genel olarak hareketsiz bir yaşam şekli benimsemeye ya da yaşa bağlı olarak da artabilir. Uzun süre geçmeyen ve belli bir bölgede yoğunlaşan ağrılarda doktora başvurulması gerekir. 

Eklemlerimiz bir yandan iyi beslenmeme yüzünden zayıflarken, diğer yandan alınan fazla kilolar nedeniyle aşırı yüke maruz kalıyorlar. Bir anda aklımıza spor yapmak gelip de ilk iş koşuya başladığımızda onları daha fazla yaralıyoruz.

KEMİK İLİĞİNİ KAYNATARAK SUYUNU TÜKETİN

Eklem ağrılarının ilacı kemikli et suyu

En faydalısı genç ineğin kaval kemiğinde bulunan kemik iliğidir. Kemik iliği kemiğin içinde bulanan, yağa benzer, beyaz, atalarımızın sofralarından eksik etmediği ama bizim unuttuğumuz bir maddedir. Kaynatılarak suyu tüketildiğinde vücudumuza müthiş bir destek sağlar. 500-1000 kiloluk hayvanı ayakta tutan bu madde bizi de ayakta tutacaktır.

Eklem ağrılarının ilacı kemikli et suyu

Kemik iliğinin faydalarının saymakla bitmeyeceğini öne süren Dr. Akkurt, yaşlanmaya bağlı diz kapaklarındaki sıvı eksikliği, kemik erimeleri, eklem ağrıları, kış hastalıkları, saç dökülmeleri, ameliyat yaraları, kırık, çıkıklarla mücadelede çok büyük destek olduğunu vurguladı.

Eklem ağrıları ile mücadelede inek sütü yerine keçi sütünden mamül yoğurt, peynir, kefir, yeşil yapraklı taze sebzeler, yeşil çay, badem, balık, yumurta gibi besinler de şifa olur. İnek sütü, buğday ve şekerden uzak durulması gerektiğinin altını çizdi. 

ISINMADAN SPORA BAŞLAMAYIN

Eklem ağrılarının ilacı kemikli et suyu

Hareketli bir yaşam için illa akla ilk olarak koşu ya da ağırlık kaldırmak gelmemeli. Günlük yarım saatlik açık hava yürüyüşlerini, asansör yerine merdiven tercih etmek, gideceğimiz yerden bir durak önce inip bunu yürüyüş fırsatına çevirmek başlangıç için yeterli olacaktır. 
Eklem ağrılarının tedavisinde ilaç ve cerrahi uygulamaların yanı sıra doktor gözetiminde kaplıca suyu kullanılabilir, PRP ve biorezonans metodundan yararlanılabilir.

False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle