GeriEtkinlikler Eğitimde Liv dönemi başlıyor
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Eğitimde Liv dönemi başlıyor

Eğitimde Liv dönemi başlıyor

MLP Care Grup ve İstinye Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Muharrem Usta liderliğinde kurulan Liv Koleji, 2018-2019 eğitim ve öğretim döneminde Çekmeköy’deki modern kampusunda eğitime başlıyor. 2019-20 eğitim öğretim yılında ise, Ataşehir, Zekeriyaköy ve Yeşilköy kampüslerinin ekleneceği belirtildi.

Liv Koleji, “bilgi, beceri, kültür ve liderlikleriyle ülkemizi geleceğe başarıyla taşıyacak nesiller yetiştirmek” vizyonuyla kapılarını açıyor.

Konuyla ilgili yapılan açıklamada, ulusal ve uluslararası eğitimci ve akademisyenlerden oluşan Danışma Kurulu’nun çalışmalarıyla, özel eğitim modelleri oluşturulduğu belirtilen Liv Koleji için; öğrenci ve çalışanlarına 21. Yüzyıl standartlarında bir yaşam ve öğrenme ortamı sunma, Türkiye’de ve dünyada ilham veren örnek bir eğitim kurumu olma vizyonuyla yola çıkıldığı vurgulandı.

NİTELİKLİ EĞİTİM, NİTELİKLİ EĞİTİMCİLERLE MÜMKÜN

Liv Koleji'nin başarı standardının, eğitimciler, eğitimin içeriği, eğitim ortamı gibi üç temel konuda, niteliğe verilen öneme dayanıyor. İstinye Üniversitesi ve Liv Koleji Mütevelli Heyeti Başkanı Muharrem Usta, konuyla ilgili şunları: “Nitelikli eğitim, güçlü akademik kadro, eğitim içeriği ve özel olarak oluşturulmuş eğitim ortamları ile mümkündür. Bu inançla, akademik kadromuzu tecrübeli, dinamik, yeniliklere açık, öğretirken kendisini geliştirmeyi ve öğrenmeyi de devam ettiren; dünyayı yakından takip eden eğitimcilerden oluşturduk. Ayrıca, İstinye Üniversitesi ve yurtdışında eğitimde öne çıkan kurumlarla işbirliklerimizi geliştirerek, eğitim içeriğimizi ve ortamlarımızı dünyada takip edilen yenilikçi yaklaşımlar doğrultusunda hazırlıyoruz. Liv Koleji hem öğrencileri hem de eğitimcileri için sürdürülebilir başarıya inanıyor. Misyonumuz öğrencilerimizi; özgüveni yüksek, bilimsel düşünmenin ve bilginin değerini bilen, kendisini geliştirme yol ve yöntemlerini özümsemiş, eleştirel düşünen, yaratıcılığı ile fark yaratmak için çalışan ve dünyaya değer katmak için sorumluluk alan bireyler olarak hayata hazırlamaktır.”

ÖZGÜN EĞİTİM MODELLERİ

Liv Koleji uygulayacağı özgün eğitim modelleri ile dikkat çekiyor. Ulusal ve uluslararası alanda konunun uzmanı eğitimci ve akademisyenlerin danışmanlığında geliştirilen özgün eğitim modelleri eklektik yaklaşımı benimsiyor. Dünyanın önde gelen eğitim trendlerinin güçlü yönleri, ülkemizin ihtiyaç ve değerleriyle harmanlanarak oluşturuluyor. Erken çocuklukta LivECEM (Early Childehood Eclectic Model – Erken Çocukluk Eklektik Eğitim Modeli); yabancı dil eğitiminde LivF.U.L.L. (Focused Ultimate Language Learning); akademik başarı için temel bilim yetkinliğine odaklanan LivRECOM (Reading and Comprehension – Okuduğunu Anlama Modeli); yaratıcılığı geliştirmeyi hedefleyen LivHOW ELSE?; yetenek geliştirme ve performans odaklı eğitim modeli LivADEP (Abilty Development Program – Yetenek Geliştirme Programı) eğitim modelleri yenilikçi eğitim modelleri olarak eğitime kazandırılıyor.

BU YIL ÇEKMEKÖY’DE; GELECEK SENE İSE, ATAŞEHİR, ZEKERİYAKÖY VE YEŞİLKÖY EKLENİYOR

Liv Koleji, 2018- 2019 eğitim- öğretim döneminde, akıllı ve çevre dostu mimarisi, yeşil alanları, spor alanları, teknolojik altyapısı, laboratuvarları ve fiziki donanımıyla, Çekmeköy’deki modern kampusunda eğitim hayatına başlıyor. 2019- 2020 eğitim-öğretim döneminde ise, Ataşehir Lise, Zekeriyaköy ve Yeşilköy kampüslerinin açılacağı belirtildi.

False