GeriEtkinlikler Efsanevi grup Iron Maiden İstanbul'a geliyor
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Efsanevi grup Iron Maiden İstanbul'a geliyor

Efsanevi grup Iron Maiden İstanbul'a geliyor

Ünlü grup bir kez daha Türk hayranlarıyla buluşuyor.

Iron Maiden, 2013 yazının en başarılı rock turnesi olmaya aday MAIDEN ENGLAND ile 26 Temmuz Cuma akşamı BJK İnönü Stadyumu’nda izleyici ile buluşacak. Pozitif Live tarafından düzenlenen ve rockseverlerin unutamayacağı bir performansa imza atacak olan Iron Maiden konserinin biletleri satışta.

Iron Maiden, grubun çıkış döneminde radyolarda "heavy metal"in çok rağbet görmemesi, kendilerini şöhret ve şöhretin getirdiği yaşam tarzından uzak tutmaları ve popular kültüre karşı tutumlarına rağmen heavy metal’i yepyeni ve herkes tarafından bilinen bir forma sokmayı başardılar. 90’lı yılların başında gruptan Bruce Dickinson ve Adrian Smith’in ayrılmasına rağmen Fear of The Dark albümünün başarısı, 2 stüdyo albümü ve sayısız turne ve konser ile Iron Maiden başarısının sürekliliğini kanıtlarcasına yoluna devam etti. 1999’da her iki sanatçının tekrar gruba dahil olması ile tekrar 6 kişiye çıkan grup vokalde Bruce Dickinson, bas gitarda Steve Harris, davulda Nicko McBrain ve gitarda 3 amigo olarak anılan Adrian Smith, Dave Murray ve Janick Gers ile tekrar en etkileyici line-up’a kavuşmuş oldular.

Grup 2008 yılında Somewhere Back In Time turnesi ile kendi Boeing 757 uçaklarında Bruce Dickinson kaptanlığında 45 günde 81.000 km yol yaparak tüm dünya basının ilgisini çekmeyi başardı. Bu turne daha sonrasında müzik DVD listelerinde 1 numaraya yükselecek bir turne albümüne dönüştü. Grup ayrıca bu turne ile ilk BRIT ödülünün sahibi oldu. Bu başarının akabinde 2011 yılında yayınladıkları The Final Frontier albümü 28 ülkede bir numaraya çıkarak gelmiş geçmiş en başarılı albümleri oldu. Bu albümün turnesi ile grup hiç ulaşmadıkları ve daha önce hiçbir sanatçının gitmediği ülkelere de uğrayarak toplamda 2 milyondan fazla fan’a ulaşmayı başardılar.

Iron Maiden, 33 yıllık kariyerleri boyunca toplamda 90 milyon albüm satışı, 58 ülkede 2000’den fazla konser, 10 milyonlarca fan ve 15 stüdyo albümü ile gelmiş geçmiş en başarılı rock grubu olarak tarihe geçti. Dünyanın en çok turlayan grubu olması, her konser ve albümde yer alan maskotları Eddie ile Iron Maiden tüm kültürler arasında bir efsaneye dönüştü.

Adres: Vişnezade Mahallesi, Dolmabahçe Cad. Dolmabahçe Sarayı karşısı Bjk İnönü Stadyumu Beşiktaş / İstanbul

www.biletix.com

False