Geriİsimler Sözlüğü Duru isminin anlamı nedir? Duru ne demek
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Duru isminin anlamı nedir? Duru ne demek

Duru isminin anlamı nedir? Duru ne demek
Abone Olgoogle-news

Duru ismi kız bebekler için tek başına ya da ikinci bir isimle konulmaktadır. Özellikle de son yıllarda Duru isminin kullanımı oldukça artmıştır. Duru isminin anlamı nedir? Başka bir deyişle Duru ne demek? Bu sorularla Duru isminin anlamı ve özelliklerini ele alacağız.

Kız bebeklere konulan Duru isminin anlamı, temiz, pak, açık, berrak ve aydınlık olarak değerlendirilmektedir. Ayrıca Türk Dil Kurumu sözlüğüne göre de üç farklı anlam ifade etmektedir. Birinci anlamı, bulanıklığı olmayan, berrak ve temiz olarak açıklanmaktadır. İkinci anlamı, pürüzsüz bir ten olarak değerlendirilmektedir. Üçüncü anlam olarak, arınmış, karışık olmayan dil ve üslup olarak açıklanmaktadır. Duru isim olarak özellikle, temiz ve berrak anlamları ile kullanılmaktadır.

Duru Ne Demek?

Duru sözlük anlamı olarak, saf, berrak, temiz, bulutsuz gökyüzü, bulanık olmayan, pürüzsüz ten, karışık olmayan dil anlamlarına gelmektedir. İsim anlamı ile duru, temiz olan, berrak, saf anlamlarında kullanılmaktadır.

Duru İsminin Anlamı Nedir?

Aceleci olmayan özelliği ile işlerini yavaş yavaş emin olarak yapmaktadır. Karasız kişiliği ile tereddüt yaşamının bir parçası haline gelmektedir. Hırslı ve güçlü yapısı ile güçlüklere karşı savaşarak başarıyı elde etmektedir. Güçlü yapısı çevresi tarafından da kolayca fark edilmektedir. Sakin ve durağan yapısı ile birlikte bu güçlü hırslı hali, emin adımlarla hareket etmesi kişiliğinde etkili olmaktadır. Bu özelikleri ise kararlı bir imaj oluşturmasında son derece etkili olmaktadır.

 

False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle