GeriSağlık Dünya "seks" konuşmak için Antalya'da buluşuyor!
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Dünya "seks" konuşmak için Antalya'da buluşuyor!

Dünya "seks" konuşmak için Antalya'da buluşuyor!
Abone Olgoogle-news

Türkiye'nin cinsel sorunları bu kongrede masaya yatırılacak.

21. Uluslar Arası Cinsel Sağlık Kongresi, 17 – 20 Nisan tarihleri arasında Antalya’da düzenlenecek. Dünyanın en ünlü cinsel terapistlerinin katılımıyla gerçekleşecek olan kongrede cinsellik ile ilgili tüm konular, yeni tedavi teknikleri ve cinsel sağlık bilimindeki en son gelişmeler katılımcılara aktarılacak.

Kongre Başkanı Prof. Dr. Gerald R. Weeks, kongreye katılımın çok önemli olduğunu belirterek, "Kongremizin teması 'Seksoloji ve Cinsel İşlev Bozukluklarının Tedavisindeki Gelişmeler' belirlendi. Seçilen bu tema, başta boşalma ve orgazm bozuklukları, erken boşalma ve iktidarsızlık, ağrılı cinsel ilişki ve cinsel istek sorunları olmak üzere cinsel işlev bozukluklarının tedavileri bakımından yeni yaklaşımların kongremizde ayrıntısıyla tartışılmasını sağlayacak" ifadelerini kullandı.

Dünya seks konuşmak için Antalyada buluşuyor

Türkiye'nin cinsel sonrunları masaya yatırılacak

Bilindiği üzere Türkiye’de cinsellik hem kadınlar hem erkekler hem çiftler hem de gençlerimiz için hala önemli bir sorun olmaya devam ediyor. Bununla ters orantılı olarak ülkemizde önemli ölçüde cinsel terapist ve cinsel tedavi uzmanı eksikliği yaşanırken, sağlıklı ve mutlu bir cinsel yaşama sahip olmak isteyen çiftlerin sayısı her geçen gün artıyor. Bu nedenle 21. Uluslararası Cinsel Sağlık Kongresi’nin önemi büyük…

İki yılda bir geleneksel olarak düzenlenen ve uluslararası üne sahip cinsel tedavi uzmanlarının ve cinsel sağlık derneklerinden temsilcilerin yer alacağı kongrede, bu sene ilk kez "Medya ve Cinsellik" oturumu da yapılacak. 

Kongrede neler var?

Kongrenin teması "Seksoloji ve Cinsel İşlev Bozukluklarının Tedavisindeki Gelişmeler" belirlenmiş. Seçilen bu tema, başta boşalma ve orgazm bozuklukları, erken boşalma ve iktidarsızlık, ağrılı cinsel ilişki ve cinsel istek sorunları olmak üzere cinsel işlev bozukluklarının tedavileri bakımından yeni yaklaşımların kongrede ayrıntısıyla tartışılmasını sağlayacak gibi görünüyor.

Türkiye'de bir ilk gerçekleşiyor

Cinsel sorunların tedavisindeki en büyük engellerden biri multi-disipliner yaklaşım eksikliği... Cinsel sağlık bilimi multi-disipliner olmak zorunda... Psikiyatri, psikoloji, seksoloji, jinekoloji, üroloji, endokrinoloji, halk sağlığı ve aile hekimliği branşlarının bir arada olduğu 21. Uluslararası Cinsel Sağlık Kongresi’yle Türkiye'de bir ilk gerçekleştirilecek. Kongrede daha önce hiçbir kongrede konuşulmamış, yeni keşfedilmiş ve paylaşılmayı bekleyen pek çok özel konular ve yeni cinsel tedavi teknikleri katılımcılara ve medyaya sunulacak.

Kimler katılıyor?  

Kongrenin Türkiye’de gerçekleşmesi hem Türkiye'nin tanıtımı hem de ekonomik getirileriyle büyük önem taşıyor. Başta, 2009 yılında Amerikan Evlilik ve Aile Terapisi Derneği tarafından "Evlilik ve Aile Terapisi Üstün Katkı" ödülüne layık olan ve 2010 Yılı Aile Psikoloğu seçilen Prof. Dr. Gerald Weeks olmak üzere, Nobel Barış Ödülüne Aday gösterilen Prof. Dr. Vamık Volkan, dünyanın en saygın psikoloji profesörlerinden biri olan Dr. Marita McCabe, cinsel işlev bozukluklarının tedavisinde uyguladığı kendine özgü teknikleriyle dikkat çeken Dr. Kathryn Hall, Philadelphia İlişkiler Konseyi'nde ve Seks Terapisi Enstitüsü'nde lisansüstü eğitim direktörü, Perelman Tıp Okulu ve Pennsylvania Üniversitesi’nde Psikiyatri alanında klinik doçent olan Dr. Nancy Gambescia, DGSS Başkanı Prof. Dr. Jacob Pastoetter olmak üzere, Prof. Dr. Cengiz Güleç, Prof. Dr. Mehmet Sungur, Prof. Dr. Nevzat Tarhan, Prof. Dr. Neşe Kocabaşoğlu, Prof. Dr. Nesrin Dilbaz, Prof. Dr. Remzi Oto, Seksolog Uz. Dr. Akif Poroy, Uz. Dr. Tahir Özakkaş, Prof. Dr. Orhan Derman, Hipnoterapist Uz. Dr. Bülent Uran gibi ülkemizin en seçkin isimleri 21. Cinsel Sağlık Kongresi’nde bir araya geliyor… Bu nedenle dünyanın ilgisini çeken ve gündeminde olan kongre çok dikkat çekeceğe benziyor. 21. Uluslararası Cinsel Sağlık Kongresi’ne Almanya’nın ve Avrupa Birliği’nin en saygın gazetelerinden biri olan “Bild Gazetesi” de katılıyor. Başta gazetemiz HÜRRİYET olmak üzere ulusal basının yoğun ilgi gösterdiği kongreye yurt dışından da ilginin olması, son yıllarda yurtdışında kötü bir imajı olan ülkemizin tanıtımı açısından büyük önem taşıyor ve bizleri mutlu ediyor.

KONGRE BİLGİLERİ İÇİN...

www.cinselsaglik2014.org
mail:sexualhealthcongress@gmail.com

False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle