GeriEtkinlikler ''Düğün'' 11 Ocak’ta tekrar sahnede!
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

''Düğün'' 11 Ocak’ta tekrar sahnede!

''Düğün'' 11 Ocak’ta tekrar sahnede!

Oyunda, gelinin törene geç kalmasıyla başlayan aksilikler anlatılıyor.

Ayşe Bayramoğlu’nun yazdığı, Tilbe Saran’ın yönetmenliğini yaptığı "Düğün" 11 Ocak 2012 Çarşamba akşamı saat 20:30’da Kozzy Kozyatağı Alışveriş ve Kültür Merkezi’nde izleyicisiyle buluşuyor.

Oyuncularından teknik ekibine tüm yaratıcı kadrosu kadınlardan oluşan oyun, AYSA Prodüksiyon Tiyatrosu tarafından sahneye konulan “Düğün” tatlı bir yaz akşamında, İstanbul’da aile yadigârı bir köşkün mutfağında telaşla sürmekte olan bir düğün hazırlığını anlatıyor.

Gelinin törene geç kalmasıyla başlayan aksilikler, farklı aile yapılarından kaynaklanan zıtlıklarla giderek trajikomik bir hal alıyor ve mutfak, yıllardır görülmemiş hesapların açıldığı bir mekâna dönüşüyor. Bahçede düğün devam ederken mutfakta kadınlar kendi hikâyelerini anlatıyor, anlattıkça birbirleriyle ama aslında kendileriyle “kim oldukları” gerçeğiyle yüzleşiyorlar ve hayal kırıklıkları, geçmişte yaşanmış acılar, büyük aile gizleri ortaya dökülüveriyor.

Düğün 11 Ocak’ta tekrar sahnede

Nisan ayında prömiyeri gerçekleştirilen “Düğün” güçlü oyunculukları ve çarpıcı mesajları ile beğeni toplamayı sürdürüyor. Toplumda “kadın” ve “erkek” olmayı, sahnede gözükmeyen bir düğün üzerinden anlatırken, kadınların güçlerini, güçsüzlüklerini, zorlukları çözme yöntemlerini, kadınlık hallerini de mutfakta seyirciyle paylaşıyor.

48. Uluslararası Antalya Altın Portakal Film Festivali’nde “ZENNE” filmiyle "En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu” ödülü kazanan Tilbe Saran’ın yönettiği “Düğün” de Türkiye’nin en önemli kadın oyuncularından Güler Ökten, Zerrin Sümer, Tilbe Saran ve Şebnem Sönmez’in yanı sıra, genç oyuncular Eda Çatalçam, Evren Ercan,Serpil Göral ve Maria Akgüllü rol alıyor.

False