GeriEtkinlikler “Dönüşüm” Tem Sanat'ta
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

“Dönüşüm” Tem Sanat'ta

“Dönüşüm” Tem Sanat'ta

Hem kentin hem sanatın dönüşümü...

Özlem Özkan’ın “Dönüşüm” başlıklı sergisi 12 Mart 2012 tarihine kadar Tem Sanat Galerisi’nde ziyarete açık. Sergi, günlük yaşantıya dair değişimin yanında sanatsal dönüşümü de içinde barındırıyor.

Resimlerinin konusunu günlük yaşantının bizi sarıp sarmalayan atmosferinden ve çoğu zaman farkına varamadığımız ayrıntılarından edinen Özlem Özkan, süratli kentleşmenin gün geçtikçe görünmez kıldığı doğaya dair kimi imgeleri, kişisel deneyimin bellekte bıraktığı izleriyle bir araya getiriyor. Git gide kendine yeni alanlar açarak genişleyen kent yaşantısının sürekli ve bitimsiz dönüşümünün parçası haline gelen büyük sitelere, uydu kentlere, şehir içinde şehirlere ait gazete ilanlarını, broşürleri, afişleri çıkış noktası olarak alan sanatçı, imgeleri birer karşıtlık olarak tuvaline yansıtarak kimi zaman uyumsuzluğu uyuma, kimi zaman ise uyumu çelişkiye dönüştürüyor. Resimlerde kurulan alternatif mekânlarda içi boş evler ve haritaların sınır çizgileriyle, doğaya ait parçalar bir araya getirilerek bir zıtlık oluşturuluyor.

Özlem Özkan’ın ikinci kişisel sergisi olan “Dönüşüm”, kentin devasa dönüşümünü imlemenin yanı sıra, sanatçının bir önceki kişisel sergisi olan “Sınırlar – Sığınaklar”da resmettiği kişisel kaçış alanlarının dönüştürülmesine de göndermede bulunuyor. Dönüşüm, sadece kente, kentsel gündelik yaşantıya dair bir değişimi değil aynı zamanda yeni biçim ve tekniklere açılan sanatsal bir dönüşümü de işaret ediyor.

Sergiyi galeride izleme olanağı bulamayanlar, Tem Sanat Galerisi’nin www.temartgallery.com adresinden sergiye, galeri sanatçılarına ve geçmiş sergi arşivlerine ulaşabilirler.

Tel: (0 212) 2470899, 2341346 

www.temartgallery.com
temsanat@ttmail.com
info@temartgallery.com

False