GeriAlışveriş Doğal İçerikli Yüz Bakım Serisi
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Doğal İçerikli Yüz Bakım Serisi

Doğal İçerikli Yüz Bakım Serisi

Nivea Visage'dan bir ilk...

NIVEA VISAGE Pure & Natural, yüzde 95 doğal normal/karma ve kuru/hassas ciltler için nemlendirici özelliği taşıyor ve gün boyu cildinizi mikroplardan uzak tutuyor!

Doğal yumuşaklık ve pürüzsüz bir cilt için, 24 saat yoğun nemlendirme ve tazelik sağlıyor. Normal/karma ciltlere özel nemlendirici, yenileyici özelliğe sahip aloe vera; kuru/hassas ciltlere özel olanı ise yatıştırıcı nitelikteki papatya özünü içeriyor. Kremler, güzelleştirici etkisi ile bilinen organik argan yağıyla, cilde doğal sağlıklı bir ışıltı kazandırıyor.

Kozmetiğin yanı sıra eczacılıkta ve mutfakta da kullanılan argan yağı, yalnızca Fas’ın güneybatısında yetişen, dünyadaki en eski ağaclardan biri olan “Argania Spinosa”nın meyvesinin çekirdeklerinden elde ediliyor. Fas’ın sıvı altını olarak bilinen yağ, geleneksel yöntemlerle üretiliyor. 10 metreye kadar ulaşan ağaçların büyük birer zeytini andıran meyvelerinin çekirdeklerini toplayan çiftçiler, bunları taşla kırıp yumuşak iç kısmını ayıklıyor. İç çekirdekler kavruluyor ve elle öğütülüyor. Öğütülen çekirdek içleri suyla karıştırılıp, yağı çıkartılıyor. 1 litre argan yağı elde etmek için 30 kg argan meyvesi ve 12 saatlik bir çalışma gerekiyor.

False