GeriEtkinlikler Doğa, spor ve teknoloji bu kampta...
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Doğa, spor ve teknoloji bu kampta...

Doğa, spor ve teknoloji bu kampta...

Bu yaz tüm çocuklar KampÜS Teknoloji Yaz Kampı'na gidecek!

9-16 yaş grubundaki kampçılar için bir hafta sürecek, teknoloji çalışmaları, spor ve eğlence aktivitelerinden oluşan Türkiye’nin çocuklar için ilk ve tek teknoloji yaz kampı KampÜS, Şile’de Işık Üniversitesi’nde bu yaz açılıyor. 

Katılımcılar kamp süresi boyunca Scratch ile Programlamayla Tanışma, Android ile Programlama ve Robotik dallarından seçecekleri birinde projeler üreterek güncel teknolojileri uygulayarak, tanıyıp, öğrenecekler. 

“Doğadaki insan” olarak tanıdığımız Serdar Kılıç liderliğinde şekillendirilen okçuluk, tırmanma, kampçılık gibi doğa sporları, takım oyunları, liderlik çalışmaları ve eğlenceli grup aktiviteleri ise teknoloji çalışmalarının yanında kampa ayrı bir renk katacak.

1 Temmuz’da başlayıp 7 ayrı dönem devam edecek kamp teknoloji ve spor aktivitelerini buluşturan içeriğiyle Türkiye’de bir ilk, dünyada da öncüler arasında.

Kampın hedefi çocukları ve gençleri teknolojinin tüketicisi veya esiri olma durumundan kurtarıp, teknolojiyi kullanarak özgün fikirlerini, hayallerindeki projeleri hayata geçirebilmelerine imkan sunan araçlarla tanıştırmaktır. KampÜS hem bu eğitimi çocukların severek katılacakları projeler yoluyla veriyor, hem de spor ve eğlenceyi de yaz tatilinin bir parçası yapıyor.

Doğa, spor ve teknoloji bu kampta...

Kamp katılımcıları bir hafta süreyle seçecekleri üç daldan birisinde teknoloji projeleri gerçekleştirecekler:

Scratch ile Programlamayla Tanışma

Kampın bu dalındaki katılımcılar MIT (Massachusetts Institute of Technology) Media Lab tarafından geliştirilmiş olan Scratch platformuyla programlama ile tanışacaklardır. Scratch küçük çocukların programlama ile tanışmalarını sağlarken aynı zamanda programlamanın arkasında yatan mantık ve problem çözme metotlarını görmelerini ve eğlenceli projeler, deneyler yaparak bilgi ve deneyim kazanabilmelerini hedeflemektedir.

Doğa, spor ve teknoloji bu kampta...

Android App ile Programlama

Bu dalda ise daha önceden hiç bilgisi ve deneyimi olmayanların bile mobil cihazlarda çalışan oyunlar, uygulamalar geliştirebilmesine imkan verecek MIT App Inventor platformu sayesinde bilgisayar programlamaya hızlı bir başlangıç yapmalarını hedeflemektedir. Bu metotla programlama ile tanışan kullanıcılar aynı zamanda proje geliştirmeyi, matematik ve bilgisayar bilgilerini problemleri çözmek için kullanmayı, fikirlerini bilgisayar yoluyla paylaşmayı da öğrenmektedirler.

Robotik

Robotik grubu katılımcıları, tasarladıkları farklı robotları Lego NXT kitleriyle mekanik olarak oluşturup, daha sonra da programlayarak istedikleri şekilde hareket etmelerini ve çevreyle etkileşim içine girebilmelerini sağlayabileceklerdir. Katılımcılar projelerini gerçekleştirirken mekanik, matematik, mantık bilgilerini kullanacaklar ve robotların nasıl çalıştıklarını keşfedecekler.

Doğa, spor ve teknoloji bu kampta...


MIT Media Lab veteranlarından Michael Smith-Welch KampÜS’te eğitim verecek

Çocukların bilgisayar teknolojilerini öğrenebilmeleri için geliştirilmiş olan Scratch platformunun tecrübeli öncülerinden Michael Smith-Welch kampın açılış haftasında kamp eğitmenlerine koçluk yapacak, deneyimlerini paylaşacak ve kamp katılımcısı çocuklar ile birlikte Scratch ile deneysel projeler gerçekleştirecekler.

www.kamp-us.com 

False