GeriEtkinlikler Dinozorlar şehre indi
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Dinozorlar şehre indi

Dinozorlar şehre indi

Spinosaurus, şehirde gezmeye devam ediyor.

İstanbullular, 21 Ocak Cumartesi günü Taksim Meydanı ve Harbiye’de 65 milyon yıl önce soyu tükenmiş bir dinozorla karşılaştı. Büyük bir ilgiyle karşılaşan bu genç dinozor, 1 Şubat tarihine kadar şehrin farklı noktalarını gezecek.

İstanbullular bugün 65 milyon yıl önce soyu tükenmiş olan dinozorların ‘en büyük ve en zekisi’ ile tanıştı. 21 Ocak Cumartesi günü Taksim Meydanı ve Harbiye’de İstanbullularla tanışan Jurassic Land’in en genç dinozoru Spinosaurus, trafikte ve şehrin içinde büyük ilgiyle karşılandı. Spinosaurus’u yakından görmenin heyecanı ve şaşkınlığını yaşayan İstanbullular genç dinozorun Jurassic Land’deki yuvasına dönmeden önce şehirdeki ilginç macerasına tanık oldular. 1 Şubat tarihine kadar şehrin farklı noktalarını gezecek olan ve dinozorların en görkemlisi olarak bilinen Spinosaurus, İstanbullularla buluşmaya devam edecek.

Milyonlarca yıl önce soyları tükenmiş olan dinozorların İstanbul’daki yeni evleri 10bin m2 alan üzere kurulu, Avrupa’nın en büyük tema parkları arasında gösterilen Jurassic Land. Forum İstanbul AVM’de Eylül 2011’den itibaren hizmet veren ve tüm yıl boyunca açık olan Jurassic Land, 70 çeşit dinozor arasında tarihte en gösterişli cins olarak kabul edilen Spinosaurus’u 21 Ocak 2012’de Taksim Meydanı’nda İstanbullularla tanıştırdı. Etçil tür sınıfında olan Genç Spinosaurus Taksim’den başlayarak iki hafta süreyle İstanbul’un 6 farklı bölgesinde İstanbullularla buluşacak ve ardından evine, Jurassic Land’deki yeni yuvasına geri dönecek. Dikenli sürüngen anlamına gelen, yaklaşık 100 milyon yıl önce yaşadığı tahmin edilen Spinosaurus, tahmini beyin ağırlığının vücut ağırlığına oranına bakılarak dinozorlar arasında en yüksek zekaya sahip olduğu düşünülüyor. Jurassic Land’in genç dinozoru Spinosaurus’u etkinlik günlerinde yolda görüp fotoğrafını çeken ve dinozorlar yasiyor tag'i ile birlikte Twitter'da paylaşan ilk 5 kişi de Jurassic Land’e çift kişilik davetiye kazanacak.

Etkinlik tarihleri:

23 Ocak Pazartesi Beşiktaş- Bebek arasında 12:00- 17:00
25 Ocak Çarşamba Bakırköy Meydan civarı 12:00- 17:00
27 Ocak Cuma Suadiye-Kızıltoprak arasında 12:00- 17:00
28 Ocak Cumartesi Suadiye-Kızıltoprak arasında 12:00- 17:00
30 Ocak Pazartesi Maslak-Zincirlikuyu arasında 12:00- 17:00
01 Şubat Çrş Kavacık- 4.Levent arasında 12:00- 17:00

False