GeriSağlık Dinçliğin formülü kaya tuzunda gizli
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Dinçliğin formülü kaya tuzunda gizli

Dinçliğin formülü kaya tuzunda gizli

Günde bir kaşık mutlaka tüketilmeli!

Kaya tuzunun insan vücuduna çok yararlı olduğunu söyleyen Fizyoterapi Uzmanı Dr. Mustafa Eraslan, dinçliğin formülünün suda eritilmiş kaya tuzu olduğunun altını çizdi ve suda eritilip günde bir kaşık tüketilmesi gerektiğini belirtti.

Tarihte tuz için savaşların yaşandığını belirten Mustafa Eraslan, tuzun insan yaşamı için çok önemli olduğunu söyledi. Günümüzde tuzluklardan rahatlıkla akabilen tuzların birçok kimyasal içermesi sebebiyle insan vücuduna zarar verdiğini belirten Eraslan, "Bizim kullandığımız tuz, gerçek tuz değil. Tuzluğunuzu çevirdiğinizde hiç durmadan akan tuz sağlıklı tuz değildir. Başta Alzheimer dahil birçok hastalığı neden olan bu tuzun tüketilmesi oldukça zararlıdır. Sağlıklı olan tuz ise kaya ve deniz tuzudur" diye konuştu.

İnsan vücudu için gerekli tüm maddeleri içeriyor

İnsan vücudunun dünyanın küçültülmüş bir modeli olduğunu ifade eden Dr. Mustafa Eraslan, "Dünya üzerinde ne kadar madde ve element varsa, insan vücudunda da o kadar madde ve element vardır ve oranları bile sağlıklı bir insan vücudundaki ile aynıdır" ifadelerini kullandı. Bu maddelerin çoğunun dışarıdan alınamadığını söyleyen Eraslan, insan vücudu ve dünyada bulunan elementlerin tuzda da olduğunu söyledi ve kaya tuzunun insan vücudu için gerekli tüm maddeleri içerdiğini vurguladı. Eraslan, "Dünya üzerinde soy gazlar hariç 84 tane element var, insan vücudunda da 84 tane element var ve kaya tuzu da 84 element içeriyor. İşte siz gerçekten kaya tuzunu düzgün kullanırsanız, insan vücudunda en ufak bir sıkıntı çekmeden gıda takviyeleriyle birleştirerek sağlıklı bir yaşama kavuşabilirsiniz" diye konuştu. Tuz ihtiyacının sole denilen bir yöntemle hazırlanması gerektiğini söyleyen Mustafa Eraslan, "Sole, kaya tuzunun yüzde 26'lık eriğidir. Kısaca 3 su bardağı suyunun içinde 1 bardak kaya tuzunun eritilmesiyle elde edilir. Bu tuzlu suyu sabahları bir tatlı kaşığı ya da yemeklerde tuz olarak kullanılabilir" dedi. Solenin yararlarını sıralayan Eraslan, "Sole uygulaması sabahları dinç kalkmaya, hastalıklara karşı etkilidir. Sole sayesinde birçok hastalık zamanla kendi kendine ortadan kalkar, sabahları dinç kalkarsınız, çocukların zihni açılır ve odaklanma sorunu ortadan kalkar" ifadelerini kullandı.

Hayvansal yağlar ve zeytinyağı sıklıkla tüketilmeli

Günümüzde insanların kronik yorgunluktan şikayetçi olduğunu söyleyen Dr. Mustafa Eraslan, bu yorgunluğu besin piramidi olarak dayatılan beslenme sistemine bağladı. Beslenme zincirinin Amerika tarafından üretilen bir yöntem olduğunu söyleyen Eraslan, bu sistemin uygulandığı ABD'de en çok obezin olduğunu ve en çok hastalığın bu ülkede yaşandığını ifade etti. Eraslan insan vücudunu arabaya benzeterek, yakıtın çok önemli olduğunu ve insanın da aldığı besinlerin yaşantısına son derece önemli etki yaptığını belirtti. Eraslan, "İnsan vücudu yağla çalışır, hayvansal ve zeytinyağlarının mutlaka sıklıkla tüketilmelidir.

İHA

False