GeriAlışveriş Desitin pişik kremi ile mutlu bebekler!
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Desitin pişik kremi ile mutlu bebekler!

Desitin pişik kremi ile mutlu bebekler!

Alerji riski minimize edilecek şekilde formüle edilmiştir.

Bezli bölgede özellikle yazın bebeklerde pişik oluşur ve canlarını yakar. Desitin pişik kremi ile bebekler yazın daha rahat ve mutlu olacak!

Pişik, bebeklerin vücudunun idrar ve dışkıyla temas eden tek bölgesi olan bezli bölgede cilt tahrişi olarak başlar. Pişiğin en sık gözlemlendiği yaş aralığı 0-18 ay arasıdır. Bebekte pişikli bölgenin acıması ve sızlamasından kaynaklı huzursuzluk ve alt temizliği esnasında rahatsızlık gözlemlenir.

Desitin pediatristlerin pişik için en çok tavsiye ettiği madde olan Çinko Oksit’i %40 oranında içeren bir pişik kremidir. Ayrıca tahriş olmuş bölgede cildin yeniden yapılanmasını sağlamak için formülünde yumuşatıcı etkisi olan lanolin, cilt bariyerini destekleyici özelliği bulunan Vitamin A ve D bakımından zengin doğal yağlar bulunur.

Bebeğin cildi üzerinde yoğun bir koruma tabakası oluşturur, bebeğin hassas cildindeki kızarıklıkları önler ve cildinin rahatlamasını sağlar ve ilk kullanımdan itibaren pişik oluşumunu önler. Hipoalerjeniktir ve pediatristler tarafından test edilmiştir.

False