GeriEtkinlikler Deniz Akkaya ile Çok Özel
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Deniz Akkaya ile Çok Özel

Deniz Akkaya ile Çok Özel

Deniz Akkaya ile çok özel, sıcacık bir sohbet!

Deniz Akkaya’nın hayatında annelikle beraber pek çok şey değişti. Hem özel hayatı hem de kariyer alanında büyük değişimler yaşayan Deniz Akkaya, modellik ve televizyon hayatından sonra şimdi de tekstil sektöründe! O, artık bebekler ve çocuklar için çalışıyor.

Kızınız Ayşe ile birlikte “Anne Deniz Akkaya” ile ilgili haberler almaya ve farklı bir sektörde adınızı duymaya başladık. Çocuk ve bebek ürünlerinin yer aldığı mağazalarınız ile tekstil sektörüne adım attınız. Bu projeniz ne zaman başladı ve nasıl gelişti?

Kendi tekstil markamı yaratmam, kızım Ayşe’ye hamileyken sadece bir hayalden ibaretti. Doğum için Miami’de bulunduğum sırada kafamın içinde fikirler iyiden iyiye şekillenmeye başlamıştı. İstanbul’a dönüş yaptık, ilk 6 ay bu fikri tamamen unuttum. Kızımla hiç bozulmayacak bir bağ kurmak için tensel ve düşünsel temasa odaklı yaşadım. 6. ayda kızım ilk katı gıdası ile tanıştı ve anne sütünden daha ilginç tatların varlığını keşfetti, anne sütünü bıraktı. İşte bu dönemde hayallerim tekrar canlandı ve böyle bir yeri açmam için pek çok mucize oldu hayatımda. Şu 1 seneyi bulmayan vakit içerisinde dünyanın en prestijli bebek fuarlarını gezdim ve tüm bunları kendi annelik deneyimlerimle harmanladım. Beklentileri de göz önünde bulundurduktan sonra bu işe başladım.

Şu anda İstanbul Bağdat Caddesi ve Antalya Lara bölgesinde 2 mağazamız var. Aynı zamanda şu günler içerisinde bebek ve çocuk ürünlerinin satıldığı popüler bir internet sitesinden online satışlarımız mevcut.

Ünlü çocuk markalarından sonra kendiniz bir marka yaratmayı, tasarım yapmayı düşünüyor musunuz?

Niyetlerim ve planlarım, daha doğrusu hayallerim arasında 1. sırada geliyor bu konu. Ama henüz ekibimle birlikte daha erken, biraz sabır dedik, heyecanımızı dizginlemeye çalışıyoruz.

Yeni projeleriniz var mı?

Mağazam ile ilgili hayata geçirmek için birçok hayal sırada bekliyor. Önceliğimiz online satış alt yapımızı kurmak ve kendi sitemizden bir an önce satışa başlamak. Sonrasında üretim ve markamız bünyesinde çocuklarla ilgili daha birçok projeye imza atmak.

Gelelim kızınız Ayşe’ye, klasik olacak ama annelik nasıl bir duygu? Sizce anneliğin en zor yanı ne, çocuk büyütmek hayata bakış açınızı değiştirdi mi?

Annelik için “Hayata yeniden doğmak”, Ayşe’nin annesi olmak ise “Şanslı bir anne olmak demek” diyebilirim. Çok özel bir evlada sahibim ve hayallerimden daha özel bir bağla birbirimize sıkı sıkıya bağlıyız. Anneliğin en zor yanı; çalışan bir anne olarak özlem... Annelik, hayata hak ettiği şükran ve minneti vermenizi sağlıyor. Çünkü artık mucizelere inanır ve mucizeleri görebilecek kadar algılarınızı açık hale geliyorsunuz.

Ayşe nasıl bir bebek? Anne - kız neler paylaşıyorsunuz, en çok neyi birlikte yapmayı seviyorsunuz?

Kızım Ayşe benim için tabii ki çok özel. Doğduğunda ağlamadan öylece duran, bana dikmiş gözlerini hiç unutamıyorum. Bilen gözlerle bana bakarken çok şey anlattı. O, ilk anlarda ve hala gözleriyle tüm derdini anlatan, hayat dolu, kahkaha makinası kızım benim yaşam kaynağım. Ayşe en çok yatağın üstünde zıplamayı seviyor bu aralar, ne yalan söyleyeyim ben de bunu onunla yapmaya bayılıyorum.

Siz nasıl bir anne olduğunuzu düşünüyorsunuz? Evhamlı bir anne misiniz?

Evham, bizim evimizin kapısından giremez. Özgürlüktür bizde aslolan!

Son olarak Anneler Günü yaklaşıyor, neler hissediyorsunuz?

Annelik biricik bir yoldur, tüm annelerin annelik yolunu kutluyor ve tüm annelere kucak dolusu çiçekler yolluyorum.

Röportaj: Nilay Uzun

Fotoğraf: Zeynel Abidin Ağgül

Deniz Akkaya'ya değerli paylaşımlarından dolayı çok teşekkür ediyoruz.

False