GeriAlışveriş Çocuklarınızın Gözleri Ekran Işığından Uzak!
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Çocuklarınızın Gözleri Ekran Işığından Uzak!

Çocuklarınızın Gözleri Ekran Işığından Uzak!

Çocuklara özel tasarımlı ekran!

Farklı tasarımla hazırlanan bu bilgisayar, tamamen çocuklarınızın gözlerini düşünerek tasarlanıyor! Ekran ışınlarına direk maruz kalmalarını engelliyor!

Dünyanın dördüncü büyük PC üreticisi Lenovo, bilgisayar kullanıcılarının konforuna yönelik geliştirdiği farklı teknolojilere bir yenisini daha ekledi. Özellikle bilgisayar başında fazla zaman geçiren çocuklar için büyük önem taşıyan iki farklı sistem ile, Lenovo, çocukların gözlerini bilgisayar ekranının zararlı ışınlarından en yüksek seviyede koruyor. Lenovo’nun tüm all-in-one (hepsi-bir-arada) modelleri ve Y560d modelinde bulunan “Eye Distance - Göz Uzaklık / Koruma” ve “Dinamik Parlaklık Sistemi” özellikleri sayesinde çocuklarınız, ekrana gereğinden fazla yakınlaştığı zaman uyarılıyor; böylece ekran ışınlarına maruz kalan gözleri korunmuş oluyor.

Eye Distance Teknolojisi - Lenovo Göz Uzaklık / Koruma

Lenovo Göz Eye Distance teknolojisi, büyük küçük tüm kullanıcıların gözlerinin güvenliğini sağlayan eşsiz bir özellik olarak teknoloji severlerin beğenisine sunuldu. Özellik ilk aşamada kullanıcının kimliğini ve uzaklık seviyesini girmesi ile yapılandırılıyor. Özellik, bilgisayarın web kamerasından kullanıcıyı takip ederek, kullanıcının ekrana olan uzaklığını analiz etmesiyle faaliyete geçiyor. Böylece ekrana fazla yaklaştığınız zaman video ve ses desteği ile uyarılmış oluyorsunuz.

Dynamic Brightness System - Lenovo Dinamik Parlaklık Özelliği

Lenovo’nun göz sağlığını koruyan diğer bir özelliği, Dinamik Parlaklık sistemi, otomatik olarak bilgisayar ekranında beliriyor. Bilgisayarın bulunduğu ortamdaki ışık derecesine bağlı olarka ayarlanan teknolojinin iki faydası bulunuyor. Öncelikli olarak, gözlerin uzun süreli odaklanmasından oluşan göz kuruluğu ve ekran ışınlarının yol açtığı göz yorgunluğuna engel oluyor. Ayrıca, bilgisayar ekranı çevredeki ışığa göre hassaslaştığından, bilgisayarın pil ömrü korunmuş oluyor.

False