GeriEtkinlikler Çocukların yaratıcılıklarını geliştirecek atölyeler
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Çocukların yaratıcılıklarını geliştirecek atölyeler

Çocukların yaratıcılıklarını geliştirecek atölyeler

Rahmi M. Koç Müzesi’nde çocukları her hafta farklı bir atölye çalışması bekliyor.

Rahmi M. Koç Müzesi, 03-31 Ağustos 2013 tarihleri arasında “Hafta Sonu Eğitim Atölyesi” düzenliyor. 4-14 yaş arası çocuklara yönelik bu atölyeler, onların becerilerini geliştirme olanağı sağlıyor.

Gelişim ve öğrenim çok yönlü sosyal ve kültürel çevreler içinde, onlardan etkilenerek oluşur. Bu nedenle sosyal ve kültürel gelişimin bir parçası olan müzeler de yaptıkları faaliyetlerle çocukların sosyal, duygusal, zihinsel, bedensel, dil gelişim ve becerilerine katkıda bulunmayı, hayal güçlerini ve yaratıcılıklarını geliştirmeyi hedefler. Rahmi M. Koç Müzesi bu hedefleri gerçekleştirebilmek için 2002 yılından bu yana sistemli şekilde hazırlayıp uyguladığı Müze Eğitimi Projeleri’ne 2009 yılında Faber Castell’in sponsorluğunda gerçekleşen “Hafta Sonu Eğitim Atölyesi”ni de dâhil etti.

Rahmi M.Koç Müzesi'nde sergilenen Fenerbahçe Vapuru’nun 2. Mevki Salonu’nda yer alan Hafta Sonu Eğitim Atölyesi’nde 4-14 yaş arası çocuklarla her hafta farklı bir atölye çalışması yapılıyor. Bu atölyeler tasarım, mutfak, boyama, sinema, matematik enerji, denizcilik, astronomi, heykel, kukla, drama vb. atölyeye katılan çocuklara yaş gruplarına göre yeni arkadaşlar edinerek iletişim ve sosyal becerilerini geliştirebilme olanağı sunuyor. Çocuklar, atölyede yaptıkları ürünlerle evlerine dönmekten çok büyük mutluluk duymaktadırlar.

Bilet satın almak için tıklayın!

False