GeriAdvertorial Çocuklara mahremiyet eğitimi nasıl verilir?
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Çocuklara mahremiyet eğitimi nasıl verilir?

Çocuklara mahremiyet eğitimi nasıl verilir?
Abone Olgoogle-news

Türkiye'nin farklı şehirlerinde anne-babalara çocuk yetiştirmenin sırlarının anlatıldığı “LC Waikiki Aile Buluşmaları” devam ediyor. Hürriyet Gazetesi aile-çocuk yazarı Ömür Kurt'un moderatörlüğündeki LC Waikiki Aile Buluşmaları'nın altıncısı 20 Ekim Cumartesigünü Mardin Dicle Kalkınma Ajansı Konferans Salonu’nda gerçekleşecek.

Saat 14.00’tebaşlayacak buluşmada, Hürriyet Kitap tarafından yayınlanan 200 Adımda Çocuk Yetiştirme Rehberi'nin uzmanlarından Psikolojik Danışman ve Cinsel Eğitim Uzmanı Dolunay Kadıoğlu ve LC Waikiki Malzeme Kalite Güvence Müdürü Arzu Konyalı ile birlikte “Çocuklarda mahremiyet eğitimi” konuşulacak.

ÇOCUKLARA KENDİ BEDENLERİNİ KORUMAYI NASIL ÖĞRETİRİZ?

Çocuk istismarı vakaları her geçen gün artarken, anne babalar çocuklarını korumanın yollarını arıyor. Pek çok ebeveyn her an çocuklarının yanında olamadığından, onları doğrudan gözetip koruyamamaktan yakınıyor. Bu noktada çocuğun kendi bedenini tanıması ve mahremiyet eğitimi alması, kendisini koruması için çok büyük önem kazanıyor. Ancak cinsellik ve mahremiyet eğitimini doğru vermek, çocukla doğru sözcükler kullanarak konuşmak ve yaşına göre bilgi vermek onun durumu anlayabilmesi için çok önemli. LC Waikiki Aile Buluşmaları’nın Mardin ayağında Psikolojik Danışman ve Cinsel Eğitim Uzmanı Dolunay Kadıoğlu bu noktada anne babalara, çocuklarıyla nasıl konuşabileceklerini de anlatacak.

KATILIMCILARA 200 ADIMDA ÇOCUK YETİŞTİRME REHBERİ HEDİYE EDİLECEK

Her ay rehberde yer alan uzmanlardan birisinin farklı bir şehirde anne-babaların sorularını yanıtladığı LC Waikiki Aile Buluşmaları’nda Psikolojik Danışman ve Cinsel Eğitim Uzmanı Dolunay Kadıoğlu, mahremiyet eğitiminin çocuklara nasıl verilmesi konusunda ebeveynlerin yapması gerekenlere dikkat çekecek. Çocuklarda mahremiyet eğitiminin 5 yaş altında başladığı, çocuğa mahrem bölgelerini nasıl koruyacağını ve nasıl “Hayır” diyeceğinin anlatılacağı söyleşide anne babaların sorularına da yanıt verilecek. Söyleşi sonrasında katılımcılara, bir çiftin bebek yapmaya karar vermesinden çocuk 6 yaşını bitirinceye dek geçen süredeki bebek ve çocuk eğitimini kapsadığı 200 Adımda Çocuk Yetiştirme Rehberi armağan edilecek.

LC WAİKİKİ’DEN 50 KİŞİYE 50 TL’LİK HEDİYE ÇEKİ

Türkiye’nin lider moda ve perakende markası olan LC Waikiki’nin, Hürriyet Kitap ile ortaklaşa gerçekleştirdiği ‘LC Waikiki Aile Buluşmaları’ anne babalara çocuk yetiştirme konusunda eşsiz bilgiler vermeyi amaçlıyor. Çocuk sağlığının önemine dikkat çekmek için gerçekleştirilen bu sosyal faaliyet, her ay bir uzmanı Türkiye’nin bir şehrinde ücretsiz olarak halkla buluşturuyor. Türkiye, Çin ve Bangladeş olmak üzere 3 tam kapasiteli laboratuvarda, 4500’ü ekolojik olmak üzere günde ortalama 13.500 test yapan LC Waikiki, çocuk sağlığı ve gelişimi konusunda da ebeveynlere destek veriyor. Bu doğrultuda daha önceki buluşmalarda olduğu gibi Mardin buluşmasında da katılımcılara ürün güvenliği ve sağlığı konusunda da bilgiler verilecek ve 50 şanslı aileye LC Waikiki’den 50 TL’lik hediye çeki armağan edilecek.

12 ŞEHİR 12 KONFERANS

Bebek ve çocuk ürünlerinde uyguladığı kalite standartlarındaki hassasiyeti, çocukların sağlıklı ve mutlu yetişmesi için de gösteren LC Waikiki, “Aile Buluşmaları” ile 12 ayda 12 uzman ile 12 şehirde ebeveynlerle buluşacak. 0-6 yaş aralığındaki çocukların gelişimi için önemli olan noktalara dikkat çekecek “LC Waikiki Aile Buluşmaları” İstanbul, Antalya, Ankara, İzmir, Denizli, Mardin, Gaziantep, Eskişehir, Trabzon, Kars, Adana, Nevşehir illerini kapsayacak. Buluşmalara aileler, Ender Saraç, Tan Sağtürk, Üstün Dökmen, Başak Demiriz, Zeynep Köse Çapay, Ramazan Şimşek, Şirin Seçkin, Özgür Öner, Serap Duygulu, Dolunay Kadıoğlu, Yıldız Dilek Ertürk, Eyüp Sabri Ercan gibi alanında uzman isimlerle bir araya gelecek.

False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle