GeriEtkinlikler Çocuklara doğal yaşam masalı: “Leylek ile Ada”
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Çocuklara doğal yaşam masalı: “Leylek ile Ada”

Çocuklara doğal yaşam masalı: “Leylek ile Ada”

Huzurlu ve güvenli bir yerde yaşamanın farkı resimlerle zenginleştirilerek anlatılıyor.

Yenilikçi bakış açısıyla ve hayata geçirdiği konsept projeleriyle olduğu kadar yayınlarıyla da dikkat çeken Sinpaş GYO’nun çocuklar için hazırladığı yeni masal kitabı “Leylek ile Ada”da doğayla başbaşa bir yaşamın güzellikleri anlatılıyor. Yeni nesil yaşam anlayışını çocuklara da aşılamayı hedefleyen masal kitabı, doğadan uzak kalmadan, çocuklara doğa sevgisini de aşılamayı amaçlıyor.

Özellikle gelişen teknolojinin de etkisiyle doğaya uzaklaşan çocuklar, artık oyun vakitlerini sokaklar yerine evde teknolojik cihazların başında geçiriyor. Oysa dışarda oynamak, doğayla yakın ilişki kurmak çocukların ruhsal ve bedensel gelişiminde önemli rol oynuyor.

Hayata geçirdiği temalı konut projeleriyle, doğadan uzaklaşan ve insanı modern yaşam anlayışı içinde doğaya tekrar yakınlaştıran Sinpaş GYO, bu anlayışı yayınladığı kitaplarla çocuklara da taşıyor. Ankara’da hayata geçirdiği İncek Life projesi ile doğanın tüm güzelliklerini ve huzurunu projeye taşıyan Sinpaş GYO, buradaki doğal yaşamı çocuklara anlatmak için Leylek ile Ada isimli masal kitabını hazırladı.

Çocukların hayal gücünü geliştiren, aynı zamanda güvenli ve huzurlu bir alanda yaşamanın farkını anlatan resimlerle zenginleştirilmiş masal kitabı Leylek ile Ada, hayvan ve çocuk arkadaşlığını da akıcı dille aktaran keyifli bir tatil kitabı aynı zamanda. Çizimlerini Nuray Çiftçi’nin yaptığı, Mutlu Dinçer’in kaleme aldığı kitapta, sıcak yerlere göç etmeye başlayan leylek sürüsünün İncek Life’ın yemyeşil alanlarında dinlenmeye gelmesi ve ilk kez tek başına güvenli ve huzurlu bir yerde dışarıya çıkıp arkadaşları ile oyun oynayan Ada ile sürüden bir leylek arasında geçen dostluğun hikâyesi anlatılıyor.

False