GeriAlışveriş Çocuklar için güvenli internet deneyimi
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Çocuklar için güvenli internet deneyimi

Çocuklar için güvenli internet deneyimi

Norton Family, ebeveyn kontrolünü de sağlıyor.

Yaşadığımız çağın en etkili aracı internete erişim sağlayan her türlü cihaz, çocuklar için birçok tehlike arz ediyor. Çocukların güvenli bir internet deneyimi yaşamaları için var olan tehlikelerin farkında olmak ve bu tehlikelere karşı onları nasıl koruyacağımızı bilmek büyük önem taşıyor. İşte bu noktada, Norton by Symantec tarafından üretilen Norton Family ebeveyn kontrolünü sağlıyor.

Norton 360’ın bir bileşeni olan Norton Family, çocukların ziyaret ettikleri web sitelerini izleyen geleneksel ebeveyn kontrolü yazılımlarının ötesine geçen web tabanlı bir aile güvenliği çözümüdür. Akıllı çözüm Norton Family, çocuklar için güvenli bir internet deneyimi sunarak etkin bir aile koruması sağlar. Norton Family ile;

• Çocukların sanal ortamda gerçekten neler yaptıklarını takip edebilir, hangi web sitelerini ziyaret ettiklerini izleyerek, uygun görmedikleri sitelere erişimlerini engelleyebilirsiniz.

• Potansiyel online tehditleri, gerçek bir tehlikeye dönüşmeden önce engelleyebilir, çocukların sosyal medya aktivitelerini ve kimlerle sohbet ettiklerini takip edebilirsiniz.

• Çocukların mobil cihazlar üzerindeki aktivitelerini denetleyebilirsiniz.

• Çocukların bilgisayar başında harcadığı zamanı etkin şekilde yönetebilirsiniz.

• Çocukların online aktiviteleri ile ilgili olarak, onlarla iki taraflı açık bir diyalog kurabilirsiniz.

Norton Family’nin sunduğu özellikler

Android tabanlı akıllı telefonların takibi – Çocuklarınızı mobil tehditlere karşı güvende tutabilirsiniz.

Web takibi ve bloklama – Çocuklarınızın mobil cihazlar ya da PC’ler üzerinden ziyaret ettikleri veya erişim sağlamaya çalıştıklarını web sitelerini görebilir, onlar için uygun olmadığını düşündüğünüz belirli web sitelerine erişimi engelleyebilirsiniz.

Zaman kısıtlaması – Çocuklarınızın bilgisayar başında harcadıkları saatlere limit koyabilir, bilgisayar kullanımını haftanın belirli günleri ve spesifik saat aralıkları özelinde kısıtlayabilirsiniz.

Sosyal ağların takibi – Çocuklarınızın hangi sosyal ağlara üye olduklarını, her bir site için kullandıkları isim, yaş detaylarını ve paylaştıkları fotoğrafları görebilir, böylece kendilerini nasıl bir profil sunduklarını anlayabilirsiniz.

Aramaların takibi  – Çocuklarınızın online ortamda aradıkları kelime ve ifadeleri izleyebilir, böylece çocuklarınızın online ortamlardaki ilgileri hakkında bir görüş elde eder, uygun olmayan yasaklı sitelere bir eğilimleri olup olmadığını gözleyebilirsiniz. 

Haftalık ve aylık raporlama  – Norton Family Premier sayesinde çocuklarınızın online aktiviteleri ile ilgili olarak haftada bir, ayda bir ya da her iki sıklıkla e-mail raporları alabilirsiniz. 

 www.norton.com

False