GeriEtkinlikler Çocuklar güneşi çizdi!
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Çocuklar güneşi çizdi!

Çocuklar güneşi çizdi!
Abone Olgoogle-news

“Güneş Dostunuz Olsun” resim yarışmasının kazananları belli oldu!

Eau Thermale Avéne tarafından, 9-11 yaş Doğa Koleji öğrencileri arasında 20 Mart-20 Nisan 2014 tarihlerinde düzenlenen “Güneş Dostunuz Olsun” konulu resim yarışması sonuçlandı. Yarışmada dereceye girenlere ödülleri 6 Mayıs Salı günü, İstanbul Divan Oteli’nde düzenlenen basın toplantısında verildi.

İstanbul, Adana, İzmir, Ankara, Bursa, Mersin, Diyarbakır, Denizli, Gaziantep, Konya, Tekirdağ Doğa Koleji öğrencilerinin yaptığı resimlerin seçimi 25 Nisan’da Ataşehir Doğa Koleji Görsel Sanatlar Bölümü’nde yapıldı.

Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümü öğretim üyesi Prof. Cevat Demir ile Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümü öğretim üyesi Yrd. Doç. Devabil Kara ve İstanbul Kemerburgaz Üniversitesi öğretim üyesi Yrd. Doç. Berna Karaçali’den oluşan jüri, yarışmaya katılan binlerce resim arasından 4 öğrenciyi belirledi.

“Güneş Dostunuz Olsun” konulu resim yarışmasında 5.000’ine yakın resim arasından jürinin belirlediği birinci, Ankara Oran Doğa Koleji’nden İlköğretim 3. sınıf öğrencisi Alp Eren Küçükdoğan oldu.

Pierre Fabre Dermokozmetik Türkiye Ülke Direktörü Orhan Koçer “Pierre Fabre’ın sürdürülebilirlik stratejisi kapsamında, özellikle sağlık, eğitim, çevre, araştırma ve bilim alanlarında yürüttüğümüz sosyal projelerin önemli bir yeri bulunuyor. ‘Avéne Güneşten Korunma Sosyal Sorumluluk Projesi’ ile, ilköğretim çağındaki çocukları gelecekte daha sağlıklı ve sağlık konusunda bilinçli insan olma yönünde etkilemek ve bu konuda Türkiye’de sağlık bilincinin gelişimine katkıda bulunmayı amaçladık” dedi.

Ege Üniversitesi Hemşirelik Fakültesi Halk Sağlığı Anabilim Dalı Araştırma Görevlisi Özüm Erkin Balyacı, öğrencilere güneşi çizmeden önce gönderilen “Güneşle Uyumlu Çocuklar Kulübü” etkinlik ve hikaye kitabını çocuklara ve basın mensuplarına anlattı.

Jüri Başkanı Prof. Cevat Demir ödülleri açıkladı.

1. Alp Eren Küçükdoğan
2. Defne Beyazgül
3. Derin Süzener
4. Ece İdil Çetinkaya (Jüri Özel Ödülü)

Birinci olan Ankara Oran Doğa Koleji’nden İlköğretim 3. sınıf öğrencisi Alp Eren Küçükdoğan, 16GB I Pad Air Wi-Fi / gümüş gri olan ödülünü teslim aldı. Ankara Oran Doğa Koleji öğrencisi Defne Beyazgül, 16 GB I-Pad Mini Wi-Fi / gümüş gri ödülüyle ikinci, Beykoz Doğa Koleji öğrencisi Derin Süzener I pod shuffle ödülüyle üçüncü, Ankara Oran Doğa Koleji öğrencisi Ece İdil Çetinkaya ise jüri özel ödülünü kazandı. Mansiyon alan öğrencilere de sertifikaları verildi.

Divan Otel fuayesinde dereceye giren ve mansiyon alan öğrencilerin resimleri sergilendi. Sergilenen resimler Jüri Başkanı Prof. Cevat Demir, Yrd. Doç. Devabil Kara ve Yrd. Doç. Berna Karaçali Doğa Koleji Görsel Sanatlar Bölüm Başkanı Jale Şenkal tarafından basın mensupları ile değerlendirildi.

False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle